Zúčastnilo se ho 4800 triatlonistů z jednatřiceti zemí. Malenovický železný muž v něm dosáhl výsledného času okolo 9 hodin a 50 minut. Zvítězil Roman Guilherme  Francie, před Španělem McKiernanem. Bronzový skončil Van Vlerken (Německo).

,,Plavalo se bez neoprenu v osmadvacetistupňovém jezeře. Cyklistika se jela v silném větru na kopcovité trati podél moře. Rtuť teploměru při ní ukazovala při osmdesátiprocentní vlhkosti vzduchu třiatřicet stupňů. Pocitová teplota však byla ještě vyšší. Také závěrečný maraton se běžel v tropických podmínkách v parcích Taitungu s cílem v centru města,“ přiblížil prostředí Vabroušek.

Ten začal podnik v jihovýchodní Asii volněji ,,Plavání jsem s ohledem na teploty absolvoval hodně zadrženě. v čase okolo třiašedesáti minut,“ přiznal reprezentant zlínského týmu Titan Trilife, který šel z vody z devatenácté pozice.

Poté následoval kilometrový přeběh do depa cyklistiky.

,,Na kole se mi však zvolená taktika v první disciplíně vyplatila a postupně jsem se probojoval až na sedmou příčku,“ prozradil Ironman z Malenovic.

 Tomu se dařilo i v závěrečném běhu.

,,V první polovině maratonu jsem se posunul na šesté místo. Na výborně běžícího mistra světa v půlželezňáku Němce Michaela Raelerta a stříbrného z mistrovství světa v Ironmanu na Havaji Camerona Browna jsem však ztrácel. Proto jsem se v krutém devětatřicetistupňovém vedru od dvaadvacátého kilometru soustředil na udržení šestého místa. Soupeře za mnou jsem si kontroloval na obrátkách,“ byl se ziskem šesté příčky v Taiwanu spokojený Petr Vabroušek.  

MSDŽ Mostkovice - Holešovské holky
Fotbalový zápisník Lubomíra Hotaře