V konkurenci 1800 triatletů z dvaadvaceti zemí zvítězil časem 9:39:20 Till Schramm z Německa, stříbrnou pozici obsadil další český reprezentant David Jílek (9:59:22), třetí skončil Davies Hywel z Velké Británie (10:02:04).

Vabrouška na cestě za solidním výsledkem neodradily ani extrémně náročné podmínky v okolí Eilatu, kde kombinace počasí, profilu trati a silného větru dělá z Isramana nejtěžší závod na světě.

,,Plavalo se v neoprenech v dvacetistupňovém Rudém moři. Cyklistika měla převýšení 3400 metrů a jela se v horách podél hranic s Egyptem. V kopcích, kde bylo kolem pěti stupňů, foukal ledový vítr. Proto jsme museli mít povinně zimní bundy. Běh začínal dvanáctikilometrovým seběhem a zbylých třicet kilometrů probíhalo po promenádě přímo v Eilatu. Teplota při maratonu u moře byla už okolo dvaceti stupňů,“ informoval český reprezentant v barvách zlínského klubu Author Tufo Trilife.

Malenovický Ironman byl po plavání pětadvacátý.

,,Na kole jsem se ale posouval dopředu a na maraton jsem vybíhal z desáté příčky. V něm jsem se brzy probojoval na sedmé místo a to jsem pak kontroloval až do cíle,“ prozradil Petr Vabroušek.

 Ten letošní účast v Izraeli bral jako přípravu na Ultramana.

,,Závod na Floridě bude za tři týdny. V součastném období na něho ladím formu. Proto mi v Isramanovi trochu chyběla dynamika i rychlost. S umístěním na Blízkém východě jsem však spokojený,“ tvrdí železný muž z Malenovic.