Závod byl složený z 2,1 kilometru plavání ve vodní nádrži Luboreč, 143 kilometrů cyklistiky s převýšením 3100 metrů a 23,5 kilometru běhu na Chopok a zpět, který měl převýšení 1400 metrů.

,,Plavání mi sedlo výborně a vodu jsem na 700metrový běh do kopce do prvního depa opouštěl ve skupině, v níž se bojovalo o 7. až 15. místo,“ prozradil Vabroušek.

Ten si na začátku cyklistiky několik kilometrů zvykal na silniční kolo.

cross country v Bratřejově Bratřejovské kotáry
Matyáš Grygar o prvenství v Bratřejovských kotárech rozhodl v prvním stoupání

,,Trochu jsem také nadával, že jsem si nevzal časovkářské kolo. S přibývajícími kilometry jsem si ale zvykl a z vyššího úchopu byl alespoň lepší rozhled do krajiny. Na mnoha místech se jelo po čerstvě položeném krásném asfaltu, ale na Čiernom Balogu byly překryté i šipky na silnici a tak jsem si na kole přidal několik minut navíc,“ informuje Ironman z Malenovic, který přestože se na trati kola zdržel, na závěrečný běh na Chopok vybíhal ze třetí příčky.

,,A byl jsem odhodlaný zabojovat o ještě lepší umístění. Mimořádně náročnou trať jsem ovšem neznal a kdykoliv jsem se pořádně rozběhl, tak jsem skončil na zemi. Proto jsem rychle upustil od vítězných ambicí a začal se kochat krajinou a hlídat si pobyt na třetím místě,“ přiznává Petr Vabroušek.