,,Natrénováno mám hlavně z podzimní přípravy na listopadové mistrovství světa v Ultramanu. Po podniku na Havaji jsem v prosinci zvolil volnější režim. V posledních dvou týdnech jsem absolvoval jenom kratší intenzivní tréninky na rodinné dovolené na Lanzarote. Hodně jsme toho se synem Filipem naběhali. Také na kole jsem najezdil několik kilometrů, ovšem plavání bylo spíše regenerační,“ prozradil, jak ladil formu Vabroušek.

 Ten se do Afriky těší. ,,Už loni jsem startoval v Ironmanu v alžírském Oranu, kde jsem skončil na druhém místě. Atmosféra i jeho organizace mě nadchla. Sahara má navíc přidanou hodnotu exkluzivního prostředí a extrémních podmínek. Rád také vzpomínám na sezonu 2016 a na šesti etapový Marathon Des Sables. Tenkrát jsem v Maroku v pouštních dunách po 258 kilometrech vybojoval v konkurenci 1200 ultramaratonců jednadvacátou příčku. Proto by mi měly zkušenosti z běhu v poušti pomoct k dobrému nedělnímu výsledku,“ věří malenovický železný muž, který se na africký kontinent odletěl až na poslední chvíli ve čtvrtek tři dny před závodem.

,,Snad mi bude stačit aklimatizace z vánoční dovolené na Kanárských ostrovech,“ doufá.

Reprezentanta zlínského klubu Titan Trilife ovšem čeká hodně těžký závod. ,,Plavat se bude v jezeře přímo v oáze. Voda bude překvapivě studená, proto budou povinné neopreny. Cyklistika se pojede a závěrečný maraton se poběží na zvlněné trati. Nejtěžší však budou klimatické změny. V úvodu cyklistiky bude teplota jenom okolo pěti stupňů. S východem slunce se ale začne oteplovat a v závěrečném běhu už se musím připravit na velké třicetistupňové vedro. A protože část maratonu absolvujeme i ve vysokých dunách, tak to bude po mnoha hodinách zátěže opravdový extrém,“ přiblížil prostředí Vabroušek.

Tomu však náročné podmínky sedí. ,,Proto v nich zabojuji o první příčku. V konkurenci padesátky Ironmanů z osmi zemí je však několik favoritů. Tím největším je další Čech David Jílek, který mě porazil už loni v Oranu a který v říjnu vyhrál Wintermana,“ upozornil závěrem na největšího soupeře Petr Vabroušek.