Malenovický triatlet se na jižní polokouli vydal již v neděli po 17 800 kilometrů dlouhé letecké ose přes Dubaj, Sydney a Auckland.

,,Závod v prostředí v okolí sopky a termálních pramenů má svoji popularitu, proto se na startu objeví téměř 1900 vyznavačů dlouhého triatlonu ze dvaačtyřiceti států," upozorňuje Vabroušek. ,,Plavat se bude v místním jezeře, cyklistika se pojede na dvou zvlněných okruzích a podobně do dvou kol je rozložený také závěrečný maraton. Teploty jsou tam sice přijatelné, něco mezi dvaceti a třiceti stupni, podmínky nám ovšem bude ztěžovat silný vítr," přidal další poznatky železný muž z Malenovic.

Ten se ve své kariéře v Taupu představil už dvakrát. V roce 2002 tam ve velkém chladnu a hustém dešti skončil osmý a v sezoně 2011 zde vybojoval šestou příčku. ,,Letos se znovu chystám atakovat umístění v elitní desítce výsledkové listiny. Bude to ovšem hodně složité, protože startovní pole bude v sobotu nejkvalitnější v celé pětatřicetileté historii závodu. Největšími favotity totiž jsou obhájce loňského prvenství Bevan Docherty, osminásobný vítěz závodu Cameron Brown nebo šestkrát druhý v tomto podniku a také mistr světa z polovičních ironmanových distancí Terenzo Bezzone," vypočetl závěrem nejsilnější soupeře Petr Vabroušek.⋌(hot)