,,Je to parádní pocit zvítězit na domácí soutěži. Pořadatelé odvedli zase obrovský kus práce a připravili perfektní závody s náročnými rychlostními zkouškami. Opravdovým klenotem byla zkouška v centru Kroměříže, která nemá v ČMPR (Českomoravský pohár v rally) rozhodně obdoby," vynachválil velký progres pořadatelského týmu šťastný vítěz soutěže Petr Zedník.

52. ročník Barum Czech Rally Zlín.
Podívejte se: Barumka znovu přilákala davy diváků. Najdete se?

O jeho vítězství rozhodly chyby jejich největších soupeřů již v páteční etapě. Nejprve z prvního místa musel z důvodu havárie na čtvrté rychlostní zkoušce odstoupit loňský vítěz Jiří Hanák, který si se svou Fábií R5 ustlal v jedné ze zahrádek v blízkosti trati.

Na páté rychlostní zkoušce měl pak smůlu i David Komárek s nejnovější specifikací vozu Škoda Fabia RS Rally2, který prorazil pneumatiku a ztratil na čelo téměř minutu a v soutěži skončil nakonec na stříbrném stupínku.

Zkouška v centru města Kroměříže přilákala do města velké množství fanoušků, kteří lemovali trať od startu až do cíle.

Prozatím největší úspěch v historii slaví posádka Podbabská Škoda MOL tým Dominik Stříteský a Jiří Hovorka. I díky stabilnímu výkonu a třetímu místu na 44. Invelt rally Pačejov totiž dosáhla na titul vicemistra v absolutní klasifikaci PSG Mistrovství ČR v
Stříteský s Hovorkou oslaví titul vicemistra v Sosnové

,,Moc bychom chtěli poděkovat představitelům města Kroměříže za jejich podporu a záštitu naší soutěže. Dále pak všem pořadatelům podél trati, zástupcům policie, hasičského záchranného sboru i záchranné služby, kteří se velkým dílem podíleli na zdárném průběhu soutěže nejen na rychlostní zkoušce v centru města. V neposlední řadě pak patří poděkování divákům, kteří přišli ve velkém počtu a hlavně byli velmi disciplinovaní, ale i místním obyvatelům za shovívavost a trpělivost s problémy kvůli uzavírkám cest a ulic," vysekl poklonu všem zainteresovaným ředitel soutěže Jaroslav Urban."

Zdroj: Hejtmánek Jiří

JIŘÍ HEJTMÁNEK

Výsledky 5. Multi - S Rally Kroměříž 2023
1. Zedník – Zedníková (Ford Fiesta Rally2) 1:20:35.1
2. Komárek - Fillová (Škoda Fábia RS Rally2) + 1:17.8
3. Sedlák - Katrňák (Subaru Impreza 22B sti) + 3:58.5
4. Zabloudil - Pecina (BMW M3 E 36) + 4:35.2
5. Neveselý - Daněk (Seat Leon Cupra R) + 4:49.4
6. Suk - Štindl (Subaru Impreza sti N12) + 5:13.6
7. Donát - Helcl (Hyundai I 30 N) + 5:34.5
8. Križan - Baran (Mitsubishi Lancer Evo IX) + 6:02.6
9. Huml - Humlová (Citroen saxo VTS) + 6:17.4
10. Lahuta - Holík (Subaru Impreza WRX sti) + 6:20.5