Polák na severu Moravy v kategorii pětašedesátníků nejprve bez ztráty setu ovládl základní skupinu. V pavouku pak ve čtvrtfinále zdolal Justa z České Lípy 3:1, v semifinále porazil Pořízka (Němčice na Hané) a ve finále udolal rovněž v pěti sadách Blatného z SK Svinov.

,,Vyplatila se mi dokonalá příprava. V Havířově to totiž bylo o fyzické kondici. V pátek den před turnajem jsem vypustil tenis a zahradu a po odpoledním tréninku s orelským potěrem jsem si zašel do zlínských lázní. Formu jsem tak dolaďoval při lehkém plavání, v páře a bublinkách,“ prozradil Petr Polák.

Ten se na havířovských stolech musel vypořádat s kvalitní konkurencí.

,,V naší kategorii se představilo 25 stolních tenistů. Z elitní desítky žebříčku nechyběl žádný hráč. Konkurenci navíc ještě zvýšili třetiligový Kaloč z Frýdlantu nad Ostravicí a bývalý ligista Blatný z SK Svinov,“ informoval dále stolně tenisový veterán z krajského města, který měl v rozhodujících soubojích pevné nervy, ale i trochu štěstí. Spolehnout se mohl i na dobrou kondici.

,,Těžký zápas s Justem jsem zvládl po velkém boji. S Pořízkem jsem prohrával už 0:2 na sety. Ale i za tohoto stavu jsem věřil, že duel se soupeřem z Němčic na Hané zvládnu. Také finále s Blatným jsem otáčel z nepříznivého vývoje skóre 1:2 na sety,“ upozornil Petr Polák.

V Havířově se dařilo i Liborovi Slováčkovi, který v kategorii padesátníků postoupil do finále. Nositel barev KST Vsetín v konkurenci 18 soupeřů v základní skupině postupně zdolal Petra Míčka z Valašského Meziříčí 3:0, Daniela Cvečka z Martina a Kamila Krčka z Příbora 3:0. Ve vyřazovacích duelech si pak ve čtvrtfinále poradil s Františkem Skácelíkem z Karviné 3:1, v semifinále překonal Štefana Mazúcha (Považské Bystrica) 3:1, aby prohrál až ve finále s Cvečkem (Martin) 2:3.

,,Byla to smolná finálová porážka. Se slovenským hráčem, ale také klubovým třetiligovým spoluhráčem ve Vsetíně, jsem totiž vedl 1:0 a 2:1 a v rozhodující páté sadě 7:4 a 10:9,“ byl však i se ziskem stříbrné pozice spokojený Slováček.