Valašský pilot odstartuje své zimní turné silvestrovským sprintem v Maďarsku, poté se přesnune do Rakouska k soutěži Jänner Rallye a vrcholem jeho šňůry bude slavná Rallye Monte Carlo.

„Na zimní přestávku to rozhodně nevypadá. Spíš na zimní sezonu,“ uznává s úsměvem Orsák. Zatímco silvestrovský sprint je spíš exhibiční akcí, s níž má zkušenosti již z předchozí sezony, Jänner Rallye bude úplně o něčem jiném. Tato soutěž se vrací do kalendáře opět po roční přestávce a slibuje vskutku silné startovní pole.

„Určitě si pojedeme pro co nejlepší výsledek. Na sněhu máme potřebnou rychlost a můžeme se měřit s těmi nejlepšími ve startovní listině,“ je přesvědčený valašský pilot, který podal důkaz na nedávném sprintu ve Slušovicích, kde zvítězil. Mnohem větší důraz ale klade na kultovní soutěž Rallye Monte Carlo, v níž se představí ve zbrusu novém voze Citroën DS3 R3T specifikace 2011.

Ten připravuje renomovaná francouzská stáj Barroso Sport a Orsák si v něm odbude premiéru coby první soukromník startující s tímto autem. „Naskytla se nám nabídka, kterou prostě nelze odmítnout. Sondovali jsme nějaké možnosti, které by nám start v Monte Carlu vůbec umožnily, ale něco takového jsme neočekávali,“ uvedl rodák z Valašských Klobouk.

Podle dosaženého výsledku v tomto podniku se totiž budou odvíjet i další možnosti loňského mistra republiky ve sprintech. „Když vše dobře dopadne, pojedeme vybrané závody šampionátu IRC v kategorii dvoukolek,“ připomněl Orsák, že nový citroën má pohon pouze přední nápravy. „Nikdy jsem v ničem podobném nezávodil, o to víc se teď těším. Je to velká výzva,“ říká devátý muž z letošního Monte Carla.

I přes reálnou vidinu startů v prestižní sérii IRC však nemusejí mít domácí fanoušci obavy, že by o Orsákovo umění na tuzemských tratích přišli. „Prioritou zůstává účast ve velkém domácím mistráku. V tuto chvíli ještě jednáme o tom, s jakým vozem pojedeme, abychom se vyvarovali technických výpadků z uplynulé sezony. Vše ale samozřejmě záleží na finančních prostředcích, které s našimi partnery dáváme dohromady,“ dodává valašský pilot.