Ve čtyřetapovém závodě se představí italská profesionální stáj Wilier Triestina – Selle Italia, kterou již třetím rokem podporuje otrokovická firma KCK Cyklosport-Mode. „Po loňské bramborové příčce by letos mohli kluci zaútočit na přední příčky, třeba vyhrát některou z etap. Celkové prvenství by se asi rovnalo zázraku, přesto jsem optimista a věřím, že někdo skončí v top ten,“ konstatoval majitel otrokovické firmy Dalibor Kmenta, prodejce cyklistických komponentů a doplňků značky Force.

Den před startem závodu se při přesunu ze závodů v Číně všichni členové profesionální stáje v čele s hlavní hvězdou a lídrem Filipo Pozzatem představili v centrále otrokovického sponzora. „V Česku se mi líbí, už jsem byl zde zkraje nového milénia na prahu mé kariéry,“ zavzpomínal 36letý vítěz dvou etap na Tour de France v letech 2004 a 2007 nebo závodu Milan – Sanremo (2006). „Čekají nás náročné kopcovité tratě, navíc v tom vedru. I přese všechno rozhodně nejsme bez šancí,“ pousmál se cyklista, jemuž přátelé a fanoušci neřeknou jinak než „Pippo“. „Tato sezona bude možná mou poslední, rozhodnu se v září. Pokud budu pokračovat, tak maximálně ještě jeden rok,“ směje se sympaťák, jenž prozradil, proč se vůbec začal v mládí věnovat cyklistice. „Na jednom závodě zaujala dívka s růžovým kolem,“ dodala s úsměvem hlavní tvář stáje.

K hlavním oporám italské stáje a favoritům na dílčí úspěch v rámci Czech Cycling Tour budou bezpochyby patřit Italové Bertazzo, Mareczko, Bělorus Koševoj nebo Rakušan Schönberger.

Zajímavosti
– každý člen týmu ročně najezdí na kole 25–30 tisíc km. Polovinu v tréninku, druhou v závodech.
– závodník má k dispozici 3 silniční kola a jedno časovkářské. Dále mají k dispozici tři přilby, patery brýle.
– závodníci speciální dietu během sezony nedrží. Jen během závodů preferují lehkou stravu, zejména těstoviny
– alkohol nepijí, ale české pivo jim chutná