Parádního úspěchu dosáhla i další členka plaveckého klubu Zlín Kateřina Kuldová, která se zúčastnila mistrovství Německa handicapovaných plavců v Berlíně. Mezi juniorkami se hned dvakrát radovala z prvního místa.

V neobyčejně silné konkurenci plavců deseti zemí uspěl v Bratislavě především Martin Tomášek. Na trati 200 metrů volným způsobem vybojoval bronzovou medaili. Ve finále startovali i další zlínští plavci. Jitka Kuchtíčková byla sedmá na stovce volným způsobem, stejně jako Karel Beníček na znakařské dvoustovce. Osmé místo vybojovala ještě v závodě na 50 metrů znak Markéta Strapková.

„Naši závodníci startovali z plného tréninku, zatímco pro domácí Slováky se jednalo o nominační závod, a proto se na něj připravovali jako na jeden z vrcholů sezony. I proto jsme s dosaženými výsledky spokojení,“ uvedl šéftrenér zlínského plaveckého oddílu Petr Přikryl. Za dva týdny čeká jeho svěřence mistrovství České republiky dorostu a koncem června republikový šampionát dospělých.

Za zmínku jistě stojí i významný úspěch, kterého dosáhla Kateřina Kuldová. Na mistrovství Německa handicapovaných plavců v Berlíně startovala v konkurenci 900 účastníků z 32 států šestkrát ve finále a v juniorské kategorii získala dva tituly, jedno druhé a tři třetí místa.