Martin Tomášek vybojoval druhé místo na trati 400 metrů volným způsobem, kde se blýskl časem 4:05,23. To však nebylo vše, co zlínský plavec na Vysočině předvedl. Dvakrát skončil v disciplínách volným způsobem na třetím místě, a to v závodech na 200 metrů časem 1:53,88 a 100 metrů, které uplaval za 52,13.

Další medaili přidala do zlínské sbírky Jana Hanuštiaková, která doplavala třetí v prsařské dvoustovce v čase 2:49,78 a dvakrát skončila těsně pod stupni vítězů. Čtvrtá dohmátla na trati 100 metrů prsa i na poloviční distanci. Do finálové osmičky se vešel ještě Karel Beníček na tratích 50 a 100 metrů znak, kde se prezentoval časy 28,90, respektive 1:01,44.

Ve velmi solidním světle se v Jihlavě představily také mladé zlínské naděje Tereza Tylová a Kateřina Garguláková, které si vytvořily nejvíc osobních rekordů.

„Kvůli předchozím nemocem a virózám jsme sice neodcestovali v nejsilnější sestavě, ale ostudu jsme určitě neudělali. Předvedené výkony byly na velmi solidní úrovni,“ pochvaloval si šéftrenér zlínského klubu Petr Přikryl.

V pondělí 17. listopadu čeká zlínské plavce další prověrka aktuální formy, když se v den státního svátku představí na sprinterském memoriálu v Olomouci.

Robert Štach