Mezi dorostenci zvítězil Jan Bártek z Nového Jičína, z pořádajícího klubu se nejvíc dařilo Janu Miklovi, jenž doplaval čtvrtý. David Chvála dokončil závod na jedenapůl kilometrové trati šestý a Roman Švagera patnáctý. Zástupci Nového Jičína brali prvenství i mezi dorostenkami, byť tentokrát až dodatečně.

„První sice doplavala Klára Zavadilová z Pardubic, ale kvůli minutí jedné otočné bóje byla diskvalifikována a z vítězství se nakonec radovala Radka Svobodová z Nového Jičína,“ vysvětlil šéftrenér TZP Nemo Zlín Mojmír Knápek.

Ze zlínských závodnic byla nejlepší Nikol Nováková na šestém místě, Tereza Křížková a Martina Rudolfová doplavaly kousek za ní na osmé a deváté příčce.

Závod seniorů na čtyřapůl kilometrové trati vyhrál Libor Válek z Mostu, Jan Coufal ze Zlína obsadil deváté místo.

„ Honza ale absolvoval závod pouze v rámci tréninku a výsledek odpovídal předpokladu,“ poznamenal Knápek.

V ženách suverénně kralovala Petra Hostinská z Těrlicka. NEMO reprezentovala Petra Polanská. Ta dokončila soutěž na konci první desítky. „Pro Petru to byl první start na tak dlouhé trati. Desáté místo bylo sice trochu za očekáváním, ale odpovídá realitě,“ připustil zlínský šéftrenér.

Otrokovický závod byl zároveň jedinou nominační možností pro juniorské reprezentanty ČR (ročníky 1991 a mladší) v této disciplíně pro mistrovství světa, které se uskuteční počátkem července v kolumbijské Nievě. Nominovali se Markéta Svozilová z Olomouce a Libor Válek z Mostu. Další kolo seriálu Českého poháru přivítá 14. června Těrlická přehrada u Havířova.

(rs)