Nejúspěšnější členkou zlínské výpravy se stala Jitka Kuchtíčková, členka vítězné štafety ze závodu na 4x100 metrů volným způsobem. Další zlato přidala na dvoustovce.

Kuchtíčková tak obhájila na trati 200 metrů volným způsobem první místo ze zimního šampionátu, kde se postarala o největší úspěch plaveckého oddílu SK Zlín. A formu načasovala opravdu výborně. „Oddílový rekord ze zimy překonala hned v ranních rozplavbách,“ pochvaloval si šéftrenér zlínského oddílu Petr Přikryl čas svojí svěřenkyně, jehož hodnota 2:05,37 je téměř o dvě sekundy lepší než v zimě.

Zlatou radost si po finálovém závodě zopakovala Kuchtíčková i ve štafetě na 4 x 100 metrů volným způsobem. Na tomto titulu se podílely také Kyliánová, Straková a Garguláková. Kuchtíčková si navíc svou osobní bilanci z tuzemské metropole vylepšila ještě ziskem bronzové medaile na padesátce volným způsobem. Tu pokořila v čase 26,78, a vytvořila tím další oddílový rekord.

Medailové ambice naplnil i Martin Tomášek. Na dvoustovce volným způsobem zopakoval v dalším oddílovém rekordu stříbrnou medaili, druhý titul vicemistra republiky ve vylepšeném oddílovém rekordu vybojoval na dvojnásobné distanci. „Pouze tak potvrdil oprávněnost nominace na juniorské mistrovství Evropy v Praze. I u něj má forma stoupající tendenci,“ byl spokojený Přikryl.

Ve zlínské sbírce přibyly ještě dva bronzové úspěchy, o které se postarali kromě Kuchtíčkové také Markéta Strapková na znakařské stovce a ženská polohová štafeta v závodě na 4x100 metrů. Pod tento počin se podepsalo kvarteto ve složení Strapková, Hanuštiaková, Kuchtíčková a Kyliánová. Těsně pod stupni vítězů skončili Zlínští hned třikrát. Nový rekord oddílu vytvořila Straková na znakařské padesátce, Kuchtíčková s Michalem Zouharem zase dohmátli čtvrtí v polohových závodech.

Za zmínku jistě stojí i nový dorostenecký rekord, který vytvořil na znakařské stovce Karel Beníček. Zlínský talent se mohl v Praze pochlubit hned třemi finálovými účastmi v individuálních kategoriích a šestým místem ve štafetě. Celkem se Zlínští probojovali do A-finále v sedmnácti případech. Konečné hodnocení tak bylo víc než pozitivní.

„Před šampionátem jsem v zisk medailí věřil, ale celkový počet mě příjemně překvapil. Ukázalo se, že zimní výsledky z republiky nebyly dílem náhody, ale poctivé práce v tréninkovém procesu. Také řada nových oddílových rekordů potvrdila, že před vrcholem sezony jsme dokázali načasovat formu a v nejdůležitějším závodě jsme ze sebe dostali to nejlepší,“ bilancoval úspěšné vystoupení svých svěřenců Přikryl.

(rš)