Mezi zlínskými chlapci nasbíral nejvíce bodů Martin Tomášek, když zvítězil na trati 200 metrů volným způsobem, byl druhý v závodě na 1500 metrů volným způsobem a dvakrát třetí na stovce a čtyřstovce. Karel Beníček dohmátl na třetím místě na znakařské stovce, další důležité body nasbíral na dvojnásobné distanci a na tratích 200 a 400 metrů polohový závod.

Eduard Ullmann vybojoval důležité druhé místo na prsařské dvoustovce. O další platné body se postarali Jan Jelínek, Jan Huták, Robin Blažek, Stanislav Strnad, Tomáš Michalica a Oliver Chripko. V součtu výsledků moravské a české skupiny postoupili zlínští chlapci do finále na šestém místě, což je zlepšení oproti předchozí sezoně.

„Kluci předvedli velmi kvalitní výkony a potvrdili, že v republice patří v týmové soutěži družstev stabilně mezi nejlepší osmičku. Ve finále mohou v konkurenci dalších týmů svou pozici ještě mírně vylepšit a posunout se mezi nejlepší pětku,“ říká směrem k dubnovému celostátnímu finále v Plzni šéftrenér tradičního Plaveckého klubu Zlín Petr Přikryl.

Na západ Čech se naopak nepodívají zlínská děvčata. O jejich osudu však bylo rozhodnuto ještě před započetím semifinálového klání. „Markéta Strapková a Jitka Kuchtíčková byly nemocné. K nim se ještě přidaly s nemocí Jana Hanuštiaková a Barbora Adámková, čímž se možnost postupu do finále zhatila,“ vysvětlil Přikryl.

Nejvíce bodů získaly pro pořádající oddíl Diana Rochovanská, Kateřina Garguláková a také úspěšná atletka a bývalá neméně úspěšná plavkyně Kateřina Hálová, která při rozsáhlé absenci opor svému mateřskému klubu vypomohla. První ligový křest úspěšně absolvovala Charlotta Váňová, žákyně sedmé třídy a svěřenkyně trenérky Aleny Martinkové.