Pouhá účast na vrcholné mládežnické akci mu ale nestačí. Talentovaný závodník chce víc. „Asi bych se chtěl dostat do finále a zlepšit si svá osobní maxima“ přeje si.

Pokud se ale evropské mistrovství kvůli pandemii koronaviru neuskuteční, bude se soustředit na domácí akce. V plánu je Liga družstev a národní šampionát v ploutvovém plavání. „To bych asi označil za vrchol. Tak snad se to uskuteční,“ doufá člen zlínského klubu NEMO, který se specializuje hlavně na disciplíny 400BF a 200BF.

Na pořádné tréninky a závody se po dlouhé a neplánované pauze náramně těší. Bazén a voda už mu moc chybí. „Doufám, že se mi povede dohnat to, co jsem ztratil během této výjimečné situace,“ věří.

Karanténu a pobyt doma ale ustál poměrně dobře. „Myslím, že jsem to celkem zvládl. Ze začátku jsem neměl zase takový problém si jít třeba zaběhat nebo jít na brusle, ale běhaní mě nebaví, tak chodím spíš ze svého donucení,“ přiznává s úsměvem.

 Roman Dobeš
Slušovická ikona Roman Dobeš neví, zda ještě má na krajský přebor

V kondici se udržoval sám

Juniorský reprezentant se v době pandemie udržoval v kondici sám. „Doporučili nám běh a nějaké posilování nebo jízda na kole. Vždycky ráno jsem si šel na hodinu zaběhat a odpoledne jsem si chvíli zacvičil,“ říká.

Nyní chodí hlavně cvičit Vitasany. Aby byla příprava pestřejší, běhá nebo jezdí na kole.

„Zároveň jsem si musel zvyknout na on-line výuku, úkolů různých testů mám během týdne celkem dost,“ říká.

S motivací ale problém neměl. I když občas mu v době největších zákazů chyběla.

„Třeba se mi fakt nechtělo jít běhat a cvičit, tak jsem si dal volno a dodělal úkoly do školy. Vím však, že se budou znovu otevírat plavecké bazény a bude se hodit, abych měl na co navázat a udržel si kondici,“ prohlásil.

Talentovaný plavec s ploutvemi věří, že přestávka nebude mít na jeho výkonnost až tak velký vliv. Zároveň však ví, že dostat se zpět do formy nebude jednoduché. Každopádně jsem se naučil lépe odpočívat, což je podle mě hodně důležité v jakémkoliv sportu. Taky jsem se začal víc věnovat škole, což bych si rád převedl i do další sezony,“ dodal zlínský závodník.

Autoři: Libor Kopl, Anna Cimburková

Fotbalové naděje Fastavu Zlín se znovu vrátili na Vršavu, kde se chystají na další sezonu. Vpravo je trenér Václav Pavlíček
Vršava ožila. Mladí ševci už se zase společně chystají na další sezonu