Zlín – Šest medailí a jeden titul mistra České republiky získali na letním národním šampionátu v Praze závodníci Plaveckého klubu Zlín.
Nejúspěšnější členkou výpravy byla Michaela Gogelová. Juniorská reprezentantka časem 34,78 sekundy brala zlato v závodě na padesát metrů prsa.Další dvě medaile přidala talentovaná prsařka v závodech na sto a dvě stě metrů, kde byla pokaždé stříbrná.

„Ve stejných disciplínách se Míša, věkem ještě dorostenka, prosadila i do ženských odpoledních open finále, kde obsadila skvělé páté a šesté místo,“ informuje trenér PK Zlín Zdeněk Kasálek.

Po nečekané medaili ze zimního dorosteneckého mistrovství České republiky 2017 na sto metrů prsa se Lucie Schlosserová prosadila i mezi nejlepší dorostenecké prsařky na letošním letním národním šampionátu. Zlínská plavkyně si v závodě na padesát metrů prsa dohmátla pro stříbrnou medaili a skvělým časem 34,85 sekundy zaostala jen o sedm setin za zlatou Gogelovou.

Schlosserová na sto metrů prsa vylovila z podolského bazénu další, tentokrát bronzovou medaili a časem 1:15,97 sekundy si o téměř dvě vteřiny vytvořila osobní rekord a poměrně překvapivě si z Prahy odváží dva cenné kovy. Mezi nejlepších osm dorostenek se prosadila i v závodě na dvě stě metrů prsa, kde doplavala pátá.

Jedinou seniorskou medaili pro zlínský klub vyplavala Lucie Matošková, která závodí mezi ženami teprve prvním rokem. I přesto na letním mistrovství ČR v disciplíně dvě stě metrů prsa získala cenný bronz. Časem 2:36,54 si navíc dokázala zlepšit vlastní osobní rekord.

Matošková na sto metrů prsa doplavala v ženském finále na čtvrté pozici, když těsně před tímto závodem startovala ve finále na čtyři sta metrů polohovým způsobem, kde opět v osobním rekordu 5:13,70 minuty vyplavala šestou pozici. Stejnou příčku a opět osobní rekord si připsala také na padesátce prsa. Výtečným časem 33,50 sekundy zaostala jen šestnáct setin za zlínským rekordem Diany Rochovanské.

Mezi osmičku nejlepších se na dvě stě metrů motýlek prosadil také Michal Matúš. V osobním maximu 2:14,87 minuty dohmátl mezi dorostenci na výborném šestém místě. Osobní rekordy ve všech prsařských disciplínách si vylepšil i Oliver Dočkal. Na postup do finále staršího dorostu mu to ale tentokrát nestačilo.

Celkem se letního mistrovství republiky zúčastnilo jedenáct zlínských plavců.

„Ziskem šesti medailí, z toho pěti dorosteneckých a jedné seniorské, sedmi finále dorosteneckých a šesti mezi dospělými, se toto mistrovství řadí v posledních letech mezi úspěšná vystoupení závodníků Plaveckého klubu Zlín,“ dodal Kasálek.