„Už delší čas jsme si říkali, že by bylo fajn uspořádat plážovku ve Zlíně, ve městě házené zaslíbeném. Během léta jsem totiž už několikrát hrála s holkami v okolních městech, jako je Ostrava, Brno nebo Nový Jičín. Moc rádi bychom proto také ve Zlíně založili tradici,“ potvrdila za spoluorganizátory akce Pavla Poznarová, házenkářka Zlína.

Úvodního turnaje by se mělo účastnit po pěti týmech obou pohlaví. V kategorii mužů se kromě domácího výběru představí také celky extraligového Zubří, stejně jako prvoligové Bystřice pod Hostýnem a Napajedel. „V soutěži žen se představí minimálně dva zlínské týmy, účast přislíbila i Olomouc a Jiskra Otrokovice. Svůj tým zřejmě dají dohromady i bývalé házenkářky,“ věří Poznarová, která už jeden vavřín z plážové házené má. „Nedávno jsme coby zlínský tým vyhrály turnaje v Novém Jičíně. Ve stejné sestavě se pokusíme uspět i o víkendu,“ plánuje ostrá spojka Zlína.

Letní pojetí házené se od klasické liší v mnoha bodech pravidel. „Především je bezkontaktní, více se zde hraje na efekt. Také dosažené branky jsou odměňovány podle toho, jak efektním způsobem jsou dosaženy. Příchozí divák si určitě přijde na své,“ potvrdil hlavní organizátor turnaje Petr Chromý.

Dnes od 10 hodin jsou na programu zápasy ve skupinách, o den později ve stejný čas se již bude hrát o umístění. Akce by měla vyvrcholit po obědě. „O víkendu se ještě bude hrát na jednom hřišti, ale pokud se do budoucna přihlásí více týmů, není problém připravit i dvě hřiště,“ dodal Chromý.