Mezi úspěšné závodníky Nema patří Alena Absolónová, jež skončila na šestém a devátém místě na tratích 400 a 200 metrů na hladině, a Beáta Polišenská, která postupně obsadila šesté, sedmé a osmé místo v závodech na 200, 100 a 50 metrů BiFi. Třetím do party na bodovaných místech byl ještě Vladimír Soviš, který vybojoval sedmou, devátou a jedenáctou příčku ve sprintech na 50 metrů pod vodou a na hladině a na hladinové stovce.

„I když se naši závodníci nacházejí v přípravné fázi, zaplavali časy na úrovni svých osobních rekordů a jejich výsledky ukazují na slibnou sezonu,“ kvitoval s potěšením představení zlínských reprezentantů místopředseda oddílu TZP Nemo Mojmír Knápek.

Umístění ve druhé desítce startovního pole si přivezli z Maďarska zkušení Radek Kordula, Jan Mikl a Radka Svobodová. „Těm zatím sice nevychází sezona, jak by si představovali, ale třeba Radka má velkou šanci splnit limity na mistrovství Evropy juniorů,“ poznamenal Knápek.

Neopomněl pochválit ani výborný výsledek zlínské juniorské štafety ve složení Svobodová, Nováková, Absolónová a Polišenská. v závodě na 4×50 metrů BiFi, kde dohmátla hned pod stupni vítězů. Na trati 4×100 metrů ploutvového plavání skončila zlínská děvčata šestá.