V mezinárodních závodech se nejvíc dařilo Janu Miklovi, který si vytvořil tři nové osobní rekordy a mezi muži získal bramborovou medaili v disciplíně 100 metrů pod vodou. Na padesátku a čtyřstovku pod vodou obsadil shodně devátá místa.

„Nejvíc nás potěšila skutečnost, že porážel juniorské reprezentanty z ostatních států, což je kategorie, ve které bude závodit ještě v příštím roce,“ uvedl šéftrenér zlínského klubu TZP Nemo Mojmír Knápek.

Další jeho svěřenec Jan Coufal doplaval třikrát pátý, a to v disciplínách 200, 400 a 800 metrů na hladině. Před ním však skončili vždy pouze finalisté z letošního mistrovství Evropy seniorů nebo z mistrovství světa juniorů. „Honza plaval na úrovni svých nejlepších osobních výkonů a pro začátek sezony to nebylo špatné,“ byl spokojený šéf zlínského oddílu.

Ženskou složku zlínské sestavy zastupovala ve slovenské metropoli pouze Gabriela Slováková. Ta si vyplavala pěkné páté místo na 50 metrů na hladině, a zlepšila si tak své osobní maximum. Na tratích 100 a 800 metrů na hladině už tak dobrý výkon nezopakovala a obsadila desáté respektive deváté místo, kdy se u ní projevil tréninkový výpadek z letních prázdnin.

Bratislavský mítink byl pro funkcionáře Nema Zlín také skvělou příležitostí očíhnout si, kdo všechno přijede za tři týdny do Zlína na populární soutěž NEMO Trophy.

„Nejvíc nás potěšilo přislíbení účasti od maďarského klubu Matrai Gongyes v čele s Vilhelmem Szilárdem, který v letošním roce sice přišel o své evropské rekordy na 400 a 800 metrů pod vodou, ale na novou sezonu ohlásil pokus o vytvoření světových rekordů na obou tratích. Bazén ve Zlíně zná z roku 2006 a již v Bratislavě plaval skvělé časy, takže je je na co těšit,“ upozornil příznivce ploutvového plavání Mojmír Knápek.

Robert Štach