Domácí florbalová sezona totiž byla kvůli opatřením proti šíření koronaviru v pátek předčasně ukončena.

„Počítali jsme, že to tak asi dopadne. Moc jiných řešení totiž nebylo,“ uvědomuje si útočník Panterů Lukáš Pešat.

V superlize mužů i extralize žen se odehrály minulý víkend první a druhé zápasy čtvrtfinále a 1. kola play down. Otrokovičtí hráli s Vítkovicemi 1:1 na zápasy, o víkendu se série měla přesunout na Štěrkoviště.

Po čtvrtečním nařízení vlády, že se nemohou 30 dní konat žádné sportovní akce přesahující účast 30 osob, rozhodlo vedení Českého florbalu okamžitě ukončit sezonu.

„Samozřejmě nás to mrzí. Sérii jsme měli dobře rozehranou, měli jsme dvakrát hrát před domácím publikem. Očekávali jsme plnou halu a věřili jsme, že Vítkovice můžeme dvakrát porazit,“ říká Pešat.

Rvát se bez diváků se mu ale nechtělo.

„To by nemělo žádný smysl. Všichni jsme chtěli, aby se to odložilo nebo vůbec nehrálo,“ přiznává čtyřiadvacetiletý útočník.

Nakonec bylo zrušeno i superfinále superligy mužů a extraligy žen, které se mělo konat v neděli 19. dubna v pražské O2 areně. Obě florbalové soutěže zůstanou bez mistra.

Letos tak nikdo nesestoupí a z první ligy žádný z týmů nepostoupí mezi elitu. Složení soutěží se podle rozhodnutí výkonného výboru nemění. „Asi to tak bude spravedlivé,“ souhlasí Pešat.

Otrokovičtí florbalisté nyní čekají, co bude dál. Panteři dostali volno, po vyhlášení nouzového stavu mají zavřenou halu a netrénují.

Pešat se o víkendu vydal za rodinou do Kopřivnice. „Po delší době budu v sobotu a v neděli doma,“ uvedl.

Vyhýbat lidem se ale úplně nemůže. Vždyť v práci s nimi stejně přijde do styku. Známý florbalista pracuje v Uherském Hradišti. Ve firmě eflorbal má na starosti rozvoj oblíbeného sportu i komunikaci se zákazníky.

„V práci nás moc není, snad se nic nestane a budeme i dál normálně fungovat,“ přeje si.