Panterům v nedělní partii náramně vyšla první třetina, ve kterém Královským Vinohradům nastříleli pět branek a utkání 22. kola rychle rozhodli. Demolici řídil mladý útočník František Vykopal, který konkurenta o play-off vyřídil hattrickem. Další branky vítězů zaznamenali Kittel, Pešat, Sovják a Zapletal.

„Výborně zvládnutá první třetina a neskutečný výkon našeho gólmana Michajloviče nám získali tři body,“ radoval se domácí kouč Michal Kvapil.

Zato hosté po nepříjemném přídělu smutnili. „Dnes to od nás bylo špatné. V první třetině jsme vyhořeli v zakončení i koncentraci. Od druhé třetiny jsme se soupeři dokázali vyrovnat, ale stále nás trápila koncovka, především v přesilovkách,“ prohlásil hostující kouč Michal Pazdera.

Hokejová Kometa porazila Zlín 4:2.
Berani nestačili na Kometu, Brno táhli bývalí hráči Zlína

Kanonádu odpálil hned v 5. minutě Kittel. Pak byl chvíli klid, ale ve druhé polovině úvodní části spustili domácí kolotoč a zaskočenému soupeři nastříleli čtyři branky za šest minut. Hostujícího gólmana Weissgarbera, kterého za stavu 4:0 nahradil Buchta, dvakrát překonal produktivní Vykopal a jednou Pešat. Parádní třetinu korunoval Sovják.

Panteři na palubovce kralovali dál. Přesilovou hru zužitkoval bombarďák Zapletal.

Moravané za rozhodnutého stavu zvolnili a předháněli se v zahazování šancí. Hosté se snažili debakl odvrátit, což se jim v úvodu závěrečné části částečně podařilo. Na 6:2 snížili Hartman s Gregorem.

Odpor houževnatého soka sedmým gólem zlomil Vykopal, jenž završil hattrick i povedený otrokovický večer. „Zápas nám ukázal, že nesmíme polevit a musíme hrát šedesát minut na sto procent. Ve hře je stále moc a musíme na tom pracovat ještě víc,“ burcuje Kvapil.
Pražané se na výraznější odpor nezmohli. Panteři se díky přesvědčivé výhře posunuli v superligové tabulce na sedmé místo. Pozici zaručující postup do play-off chtějí udržet i v následujícím venkovním dvojzápase s Českou Lípou a Mladou Boleslaví.

Třicetiletý útočník Zlína Tomáš Poznar se  trefil do sítě ruského Nižného Novgorodu. Ševci v Beleku prohráli 1:2.
Železník zahodil penaltu. Ševci ztratili náskok a v prvním zápase prohráli

Florbalová superliga, 22. kolo –

HU-FA Panthers Otrokovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)

Branky: 5. Kittel (Pešat), 13. Vykopal (Gál), 16. Pešat (Kittel), 19. Vykopal (Jurčík), 20. Sovják (Mich. Nagy), 26. Zapletal (Pešat), 47. Vykopal – 44. Hartman (Kachnič), 46. Gregor (Vnuk). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 296. Střely na branky: 26:27.

Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Rožnovják, Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil, Čevela – Sovják, Jurčík, Zapletal – Szweda, Gál, Pešat – Kittel, Vykopal, Petřík.

Královské Vinohrady: Weissgarber (Buchta) – Jelínek, Vnuk, D. Záň, O. Stuchlík, Houra, Máca – Kachnič, Linhart, Hartman – Gregor, Hájek, Hanák – J. Záň, Z. Stuchlík, Rossi – Svoboda, Entlicher, Harnesk.

Další výsledky: Bohemians – Chodov 2:3 po prodloužení, Brno – Vítkovice 4:6, Pardubice – Střešovice 0:7, Sparta Praha - Znojmo 15:2, Liberec – Ostrava 2:4.