Mezi nimi chyběl i Jan Kopecký, obhájce posledního vítězství na tratích v okolí Zlína, který byl na cestě do dějiště závodu. Naopak z návratu do Baťova města měl radost Nor Andreas Mikkelsen. „V úterý jsem dorazil do Prahy, vše proběhlo výborně, stejně jako zdejší uvítání. Už se moc na závod těšíme,“ potvrdil druhý muž průběžného pořadí seriálu ME. „Je velká škoda, že Alex skončil ještě dříve než na startu, moc jsem se těšil na souboje s ním. Ale i takové situace rallysport přináší. Každopádně mě zde čekají náročné boje s českou absolutní špičkou. Už se moc těším," dodal sympatický seveřan.

Vůz Alexe Lukjaňuka. Foto: Facebook/Pegas Rally Team
PODÍVETE SE. Testovací zkouška přinesla karamboly. Lukjaňuk na Barumce skončil!

Do jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín se přihlásilo celkem 146 posádek z 24 států. Do Zlína dorazí pětice nejlepších jezdců z aktuálního pořadí mistrovství Evropy. Ta změří síly s téměř kompletní špičkou českého šampionátu. Počet 36 vozů kategorie Rally2 (R5) na seznamu přihlášených budí parádní podívanou pro fanoušky rallysportu podél tratě rychlostních zkoušek, hodně nabitá bude i kategorie dvoukolek s řadou zahraničních posádek. V rámci evropské klasifikace pojede celkem 85 soutěžících včetně jednašedesáti registrovaných, v národním poli poté 61 posádek.

Barum rally 2019.
ZAVZPOMÍNEJTE S NÁMI. Takhle vypadala dosud poslední Barumka

Letošní ročník Barumky měří celkem 786 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 211 km. Soutěž startuje v pátek 27. srpna v 17 hodin na zlínském náměstí před radnicí, kde se objeví o dva dny později, v neděli 29. srpna v cíli nejúspěšnější posádky.