„První i třetí set byl od nás celkem slušný. Úvodní sadu jsme Karlovarsku byli herně i bodově nejvyrovnanějším soupeřem. Na druhou stranu vždy byli o krok dva dopředu. Jde vidět, že jsou ve velké herní pohodě, což ukazuje i výhra v Lize mistrů proti Lisabonu. Od nás to nebylo úplně tak špatné," ohlédl se za sobotním sedmým kolem nejvyšší soutěže šéf Fatry Roman Macek.

Hosté v úvodním setu vedli už 14:8. Domácí volejbalisté však dokázali zabrat a i díky silnému závěru snížili na rozdíl jediného bodu. Za stavu 21:24 z pohledu domácího mančaftu šel na servis zkušený blokař Michal Čechmánek. Po dvou úspěšných bodech týmu si úřadující mistr vzal time-out. Bývalý kapitán v důležité chvíli poslal podání do sítě. „Prohrávali jsme o tři body, riskoval," vysvětlil Macek.

Tomáš Hanousek (nalevo) ještě v dresu libereckých Tygrů.
Berani vítají posilu! Přichází obránce z Karlových Varů

„Do dalšího setu jsme bohužel vstoupili špatně. Nedokázali jsme si přihrát, vytvořili obrovské chyby na útoku. I vinou toho jsme si sadu prohráli. Proti takovému soupeři se obdobná ztráta už dost těžko dotahuje," uvědomuje si šéf klubu a asistent trenéra v jedné osobě.

Proti Karlovarsku se sám ujal role hlavního trenéra. Lodivod zlínské lavičky Přemysl Obdržálek zaskakoval na pozici trenéra juniorů. „Jejich hlavní trenér je nemocný, na této variantě jsme se domluvili," ozřejmil Roman Macek.

Zlínskou Fatru další zápas čeká přespříští pondělí. Od 17.00 hodin se představí na palubovce Příbrami. Zápas odvysílá Česká televize.

Uniqa extraliga, 7. kolo

VSC Fatra Zlín – VK Karlovarsko 0:3 (23, 14, 19)