„Na poslední dvě zkoušky jsme obuli nové gumy s tím, že zkusíme zatáhnout a porazit Martina Vlčka. Jeli jsme čistě a asi i rychle, protože se nám to nakonec podařilo. Nemohlo být lepšího rozloučení se sezonou, než právě vítězstvím na posledním závodě,“ byl šťastný po dojezdu do závěrečného servisu Bisaha.

Druhé místo ve Slušovicích obsadil Martin Vlček se shodným vozem a na třetím místě se po problémech nejbližších soupeřů umístil domácí Antonín Tlusťák s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo.

„Parádně jsme se svezli a jsem moc rád, že jsme si mohli užít i tradičně skvělou atmosféru kolem trati. Za třetí místo jsme samozřejmě moc rádi,“ konstatoval spokojeně pilot ze Zádveřic.

Smůla se nalepila na paty mladým pilotům a hlavně horkým kandidátům na vítězství v soutěži. Hned na druhé rychlostní zkoušce přišel o vedení Dominik Stříteský po defektu. Adam Březík, který jej ve vedení vystřídal, dokázal ještě vyhrát i třetí rychlostní zkoušku kolem dostihového závodiště. To bylo ale z jeho strany vše, neboť po následující zkoušce musel pro poruchu odevzdat jízdní výkaz.

„Bohužel na čtvrté vložce nám auto přestalo zatáčet doleva a dvakrát jsem musel couvat. V servise bohužel mechanici našli závadu, přes kterou už nešlo v závodě pokračovat,“ posteskl si po smolném okamžiku zlínský pilot Škody Fabia R5. Po jeho odstoupení se Dominiku Stříteskému podařilo vystoupat až těsně pod stupně vítězů a ze Slušovic si tak odváží nepopulární "bramboru".

(hej)

Výsledky 11.VHS Mikuláš Rally Slušovice
1. Bisaha - Navrátil (Hyundai i20R5) 18:51.2
2. Vlček - Jugasová (Hyundai i20R5) + 02.7
3. Tlusťák - Večerka (Škoda Fabia Rally2 Evo) + 33.1
4. Stříteský - Hovorka (Škoda Fabia R5) + 40.6
5. Kořístka - Drozd (Ford Fiesta R5 Mk2) + 1:15.1
6. Dědic - Zabloudil (Škoda Fabia R5) + 1:31.1
7. Šikl - Vybíral (Škoda Fabia Rally2 Evo) + 1:42.0
8. Bujáček - Omelka (Hyundai i20R5) + 1:48.7
9. Kačírek - Říháková (Škoda Fabia R5) + 1:49.7
10. Lapdavský - Lapdavský (Mitsubishi Evo IX) + 2:17.9