Zdroj: Youtube

Závodníci se představili hned v několika disciplínách. „Jeli jsme minirampu, deathrace, best trick a hlavně street, který byl rozdělený na dvě kategorie,“ informuje hlavní organizátor akce Erik Argaláš.

Mladší ročníky se utkali v kategorii Younglood, závodníci nad šestnáct let měli svoji kategorii.

„Olympijská disciplína street imituje jízdu městem s různými překážkami, jako jsou schody, zábradlí a podobně. Jezdec dostane určitý čas na to, aby ukázal ty nejlepší triky,“ vysvětluje Argaláš.

Startovné bylo symbolické padesát korun. „Tuto částku jsme poslali do besttricku, který se jel formou cash for trick,“ vysvětluje Argaláš.

Hokejový útočník Michal Gago se po čtyřech letech vrátil do rodného Zlína.
Ze Vsetína zpátky domů. Hokejista Gago se po čtyřech letech vrátil do Zlína

Skateboarding je sport někdy v médiích označován jako extrémní sport, ve kterém se používá skateboard k jízdě a provádění triků. Během let se průběžně skateboarding velice měnil co se týče triků, stylu jízdy a stavby samotných skateboardů.

Základní trik na skateboardu je výskok do vzduchu bez doteku nohy či ruky země. Tento základ všeho vynalezl Alan Gelfand v roce 1976. Freestylový jezdec Rodney Mullen v roce 1982 vymyslel kickflip (skateboard se ve vzduchu otočí o 360 stupňů kolem své horizontální osy) a jeho různé variace.

Skateboarding zažil premiéru pod pěti kruhy na hrách v Tokiu, mezi nejznámější české reprezentanty patří Maxim Habanec, Martin Pek nebo Tomáš Vintr.