Mimo trať s poškozeným vozem mimo jiných skončili první muž startovního pole a hlavní aspirant na prvenství Rus Alexej Lukjaňuk, stejně jako česká hvězda Filip Mareš. "Bohužel poškození vozu Lukjaňuka je tak fatální, že se rozhodl ze závodu odstoupit," potvrdil tiskový mluvčí Barum Rally Roman Ordelt.

"Je to velká škoda. Moc jsem se těšil na souboje s Alexejem, ale i takové situace rallysport přináší. Každopádně mě zde čekají náročné boje s českou absolutní špičkou. Už se moc těším," přiznal včera večer na setkání s fanoušky druhý nejvýše postavený ve startovní listině Nor Andreas Mikkelsen. 

Řada týmů tak bude mít v příštích hodinách plné ruce práce připravit vůz nejen na čtvrteční technickou přejímku, ale především na start závodu, který je naplánován na páteční 17. hodinu před zlínskou radnicí. První městská rychlostní zkouška je na programu od 21 hodin tradičně v centru Baťovas města.

Do jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín se přihlásilo celkem 146 posádek z 24 států. Do Zlína dorazí pětice nejlepších jezdců z aktuálního pořadí mistrovství Evropy. Ta změří síly s téměř kompletní špičkou českého šampionátu. Počet 36 vozů kategorie Rally2 (R5) na seznamu přihlášených budí parádní podívanou pro fanoušky rallysportu podél tratě rychlostních zkoušek, hodně nabitá bude i kategorie dvoukolek s řadou zahraničních posádek. V rámci evropské klasifikace pojede celkem 85 soutěžících včetně jednašedesáti registrovaných, v národním poli poté 61 posádek.

Osm dní před startem 50. ročníku Barum Czech Rallye Zlín proběhla tisková konference. Na fotografii Tomáš Kostka
Už nemohu dospat, přiznává černý kůň Barumky Kostka

Letošní ročník Barumky měří celkem 786 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 211 km. Soutěž startuje v pátek 27. srpna v 17 hodin na zlínském náměstí před radnicí, kde se objeví o dva dny později, v neděli 29. srpna v cíli nejúspěšnější posádky.

Na pět stovek fanoušků se v úterý odpoledne setkalo ve Zlíně s regionálními posádkami, které se na nadcházejícím 50. ročníku Barum Rally představí ve vozech Škoda Fabia Rally2.
Regionální piloti škodovky se setkali se stovkami fanoušků. PODÍVEJTE SE!