Nováček 2. ligy (třetí nejvyšší soutěž) zdolal Petrovice 8:1, Opavu 6:3, Florec Brno 7:2 a Blansko 7:3. V některých zápasech mohlo být skóre dokonce dvouciferné. Spousta šancí zůstala nevyužita. O dvanáct branek Počenic se podělilo trio nových útočníků Zapletal, Uhrinovský a Bláha.

Počenice budou v letošním ročníku jediným regionálním týmem, který bude hrát ve 2. lize, protože Holešov z této soutěže loni sestoupil.
„V loňské sezoně jsme sázeli na kvalitní obranu v čele s famózním brankářem. Před startem nové sezony jsme potřebovali posílit ofenzivu. Chceme hrávat na tři útoky. Přišel k nám nejlepší útok Kroměřížské BEDEI Uhrinovský, Bláha, Zapletal. Už v pohárových zápasech dokázali, jaké to budou pro nás posily.

Zapadli do mužstva nejen po sportovní, ale také po lidské stránce, což je ohromně důležité. Snažili jsme se hrát ve čtyřech pohárových zápasech nátlakový, útočný florbal a doufám, že stejně se budeme prezentovat i v ligových zápasech. Postup v poháru nepřeceňujeme, protože nevíme, v jakých sestavách naši soupeři nastoupili. Předvedená hra je ale příslibem,“ řekl předseda klubu Jan Vondrášek.