Se svým vozem Peuget 208 R2 dokončili Barumku celkově na šestačtyřicátém místě. V obrovské konkurenci mezi dvoukolkami patří posádce Peugeotu místo dvaadvacáté a v rámci Peugeot Rally Cupu pak dokončili domácí soutěž na třetím místě a v konečném součtu poháru na místě druhém.

„Barumka 2019 byla moc složitá a bohužel mojí jezdeckou chybou na RZ 2 jsme si vše ještě ztížili. Nakonec ale vše dobře dopadlo a vytoužený cíl jsme spatřili,“ oddechnul si Jirka Pohlídal po přejetí cílové rampy. Mnoho totiž nechybělo a soutěž by pro posádku skončila hned v jejím úvodu.

„Ve Slušovicích jsem do jednoho z retardérů začal pozdě brzdit a trefil čelně balík slámy. Poté nám po skoku v diváckém místě auto spadlo do nouzového režimu, takže jsme museli zastavit mimo trať a vůz restartovat. Naštěstí se ale chytlo a mohli jsme pokračovat,“ vzpomenul horké chvíle hned v úvodu soutěže teď již juniorský mistr republiky.

Díky skvělým výsledkům v průběhu sezóny si může společně se spolujezdcem Janem Kubalou užít v listopadu velkou premiéru na soutěži v zahraničí.

„S podporou Autoklubu ČR se v listopadu postavíme na start našeho prvního velkého zahraničního závodu, kterým bude Rally Du Var. Barumka asi byla na tuto soutěž skvělou přípravou, ovšem tratě ve francii mají zcela jiná specifika než domácí soutěž. Čeká nás závod se spoustou zatáček v horském prostředí a na zcela jiném typu asfaltu než jsme u nás zvyklí,“ má udělaný jasný obrázek o soutěži, jenž byla v minulosti stejně jako barumka součástí Mistrovství Evropy.

„ Samozřejmě se na soutěž ve Francii moc těšíme. Bude to pro nás oba obrovská zkušenost a již teď je to opravdu velká výzva. Rovnat se s domácími střelci určitě nebudeme. Chceme hlavně soutěž dokončit a neudělat coby reprezentanti naší zemi velkou ostudu,“ má jasno o prioritách zahraničního startu spolujezdec Jan Kubala.

Ten zároveň připomenul, že musejí poděkovat všem partnerům, bez kterých by ani závodit nemohli.  

Autor: Jiří Hejtmánek