„Jsem na naše plavce hrdá. Dokázali se opět příkladně koncentrovat, předvedli výborné výkony a potvrdili, že patří k české plavecké špičce. Představili se a pracovali jako skvělý tým,“ prohlásila trenérka Hana Macková, která byla s výsledky a výkony svých svěřenců nadmíru spokojená.

Největší chválu oprávněně slyšeli členové štafety, která předvedla v pražském Podolí parádní podívanou.

„V mixové štafetě plavou vždy dvě ženy a dva muži libovolný úsek v pořadí znak, prsa, motýlek a kraul,“ informuje Macková.

Vítěznou zlínskou štafetu rozjela znakařka Monika Langerová, která předávala v čase 1:07,15 minuty na desátém místě. Matěj Zábojník na prsařské stovce výborným časem 1:03,59 minuty posunul Žraloky do vedení. Lukáš Macek zaplaval na třetím úseku motýlka za výtečných 55,58 sekundy a na vedoucí pozici předával kraulařce Gabriele Chudárkové, která po vynikajícím výkonu 56,51 sekundy finišovala pro první titul. „Byl to parádní závod,“ radovala se Macková.

Další medaile do zlínské sbírky mezi dospělými přidali prsaři Lukáš Macek a Matěj Zábojník.

Prvně jmenovaný vybojoval bronz v závodě na padesát metrů prsa i na dvojnásobné trati a svou všestrannost potvrdil třetím místem ve sprintu na padesát metrů volným způsobem. Zábojník obohatil svou sbírku open medailí o bronz na dvoustovce prsa.

V kategorii staršího dorostu získal zlínský plavec mistrovský titul na dvoustovce prsa. Ke zlatu ještě Zábojník přidal stříbro v závodě na sto metrů prsa a bronz na poloviční trati.

Medailovou sbírku Žraloků zkompletovala mladší dorostenka Anna Andrlová, která hned první rok po přestupu ze žákovské kategorie získala stříbro v závodech na padesát a sto metrů motýlek.

Kromě medailistů se do finále v kategorii open probojovalo ještě dalších pět plavců Zlínského plaveckého klubu. Gabriela Chudárková si ve velké konkurenci doplavala pro čtvrté místo v závodě na padesát metrů znak, pátá byla padesátce a stovce volným způsobem.

Sto metrů kraul Chudárková zaplavala navíc v novém zlínském rekordu, který má nyní hodnotu 57,26 sekundy.

Dorostenec Matěj Zábojník zůstal těsně pod stupni vítězů v závodě na sto metrů prsa, když dohmátl těsně čtvrtý. Patnáctiletá Andrlová si vylepšila osobní rekord v závodě na padesát metrů motýlek.

Čas 28,61 sekundy jí přinesl vynikající šesté místo mezi nejrychlejšími motýlkářkami České republiky a současně také nový zlínský rekord dospělých.

Plavec Jan Slíva v disciplíně padesát metrů znak dohmátl šestý. Zdeněk Vaněčka se opět probojoval mezi nejrychlejší muže České republiky a na padesátce volný způsob si doplaval pro šesté místo. Monika Langerová na dvoustovce znak vybojovala sedmou pozici a na poloviční trati byla osmá.

Příslušnost k české plavecké špičce potvrdily také všechny zlínské štafety. Kromě té vítězné na čtyřikrát sto metrů polohovým závodem mix atakovaly stupně vítězů i další štafety Žraloků.

Čtveřice ve složení Lukáš Macek, Zdeněk Vaněčka, Adéla Honsová a Gabriela Chudárková skončila v závodě na čtyřikrát sto metrů kraul mix čtvrtá, stejně jako ženská kraulová štafeta, ve které se statečně rvali o medaili Petra Vybíhalová, Monika Langerová, Adéla Honsová a Gabriela Chudárková, a mužská polohová štafeta ve složení Jan Slíva, Matěj Zábojník, Lukáš Macek a Martin Klusal.

V závodě na čtyřikrát sto metrů volným způsobem doplavali Lukáš Macek, Jan Slíva, Martin Klusal a Zdeněk Vaněčka pátí.
Pochvalu zaslouží i další finalisté. Starší dorostenec Martin Klusal byl sedmý v závodě na padesát metrů volný způsob.

Mladší dorostenci Matěj Golda a Martin Ráček sahali po medailích v prsových disciplínách. Golda překvapil na padesátce prsa, když doplaval ve finále na výborném čtvrtém místě. Ve stejné disciplíně byl Ráček sedmý.

Stejnou pozici obsadil i na poloviční trati. Nejlepšího výsledku dosáhl šikovný zlínský plavec v závodě na dvě stě metrů prsa, kde obsadil nepopulární čtvrté místo.