Hlavním důvodem je především velká časová vytíženost hlavních organizátorů celého mistrovství, kteří stáli u zrodu tohoto sportu nejen v našem regionu, ale potažmo v celé České republice.

„Šampionát WBC ve svojí původní podobě skutečně končí. Naše zakládající trojka tvořená Martinem Chudárkem, Ondřejem Kymlou a mnou má už svých starostí a práce až nad hlavu a nejsme schopni věnovat se pořadatelství na sto procent. Nemluvě ani o tom, že do organizace jsme investovali spoustu vlastních prostředků a ty se nám vrátily až dlouho po závodech. Proto jsme se rozhodli, že minimálně na rok si dáme přestávku,“ potvrdil jeden ze zakladatelů Pavel Valoušek, jenž později přesedlal z kola do soutěžního vozu.

Přesto na tento seriál, který postupně získal statut mezinárodního mistrovství České republiky, nikdy nezanevřel. Několikrát se jej coby soutěžní jezdec dokonce i zúčastnil. „Samozřejmě ty doby, kdy jsem bojoval o prvenství, už jsou dávno pryč. Přesto jsem se snažil na každý závod co nejlépe nachystat. A pokud zbýval čas, snažil jsem se klukům pomoct i se samotnou přípravou, která byla čím dál náročnější,“ pokračuje Valoušek.

Nebylo se co divit. Šampionát získával větší a větší popularitu mezi mladými i zkušenými bikery, kteří závody WBC považovali jako skvělou přípravu na další podniky Českého či Světového poháru. Nebylo se proto co divit, když v některých případech se na startu představily i více než dvě stovky závodníků. „Šampionát získal velkou popularitu a uvidíme, jestli na tuto tradici někdo naváže,“ poznamenal otrokovický soutěžák.

Ani letos však nezůstanou jezdci v našem regionu bez podniku, který by se uskutečnil pod hlavičkou WBC. „Pojede se minimálně jeden závod. Mělo by jít o větší víkendovou akci, která by se uskutečnila v Otrokovicích nebo ve Žlutavě,“ nastínil další z organizátorů šampionátu Ondřej Kymla s tím, že není vyloučen ani vznik jiného seriálu, který by navázal na tradici WBC.

„Byla by škoda, kdyby závody na Zlínsku úplně skončily, hlavně pro mladé kluky, kteří by neměli jinou možnost závodit,“ uvedl Jiří Haferník, který by se rád pokusil vyplnit nově vzniklou mezeru v regionálním kalendáři. V jeho případě se přitom zdaleka nejedná o neznámé jméno. Haferník se v minulosti výraznou měrou podepsal pod zdařilý průběh závodů Downtown Zlín, loni zase připravoval jeden z podniků WBC v Lípě. Nyní stojí před další výzvou. „V nejbližší době budu jednat se sponzory. Doufám, že se vše podaří a Zlínsko o svůj seriál nepřijde,“ doplnil.