„Podmínky budou podobné jako před třemi čtyřmi lety, kdy bylo plus dvanáct stupňů. Přesto si myslím, že letošní trať bude zajímavá. V duchu zvyklostí zařadit mimo tradiční Barák a Rakovou nějakou novinku, přibyla tentokrát slalomová zkouška ve Slušovicích," potvrdil hlavní pořadatel akce Antonín Cekota.

Na 116 přihlášených posádek čeká celkem 120 kilometrů, z toho šest slalomových zkoušek má v součtu 30 km.

„Na rozdíl od předchozích ročníků, kdy jsme odmítali až třetinu zájemců, byla nyní kapacita naplněna do ideálního stavu. Pomohlo k tomu i snížení povoleného obsahu motoru u čtyřkolek, kterých nyní vyrazí na start jen jedenáct," spočítal Cekota, který ve světle posledních událostí právě na bezpečnost klade největší důraz.

„Snažíme se vyhýbat obytné zástavbě, což se při stavebním boomu daří čím dál hůř. Zajištění celé akce ale máme na úrovni největších mistrovských soutěží. Disponujeme více než 160 pořadateli převážně z řad dobrovolných hasičů, což je statisticky 10 lidí na jeden kilometr," spočítal ředitel populární soutěže, který navíc slalomové zkoušky zpomalil dohromady 42 retardéry.

Start závodu je zítra v 8 hodin od vizovické sokolovny, první posádka vyjede vstříc nástrahám o půl hodiny později. „K vidění bude opět až deset předjezdců, a to především z řad profesionálních pilotů. Fanoušci se tak mohou těšit na Tondu Tlusťáka nebo Martina Březíka, ze zajímavých vozů pak Nissan 350 Z anebo Fiat 131 Abarth, známý u nás například z Barumky z 80 let," dodal Cekota.

Vítězná posádka populárního amatérského závodu bude k vidění v cíli u vizovické sokolovny okolo 13. hodiny. ⋌(mb)