„Trenérova volba mě překvapila, jako nová jsem to vůbec nečekala. Stala jsem se mluvčím týmu, který řeší věci s vedením a v zápasech bude hecovat spoluhráčky, což mám v sobě,“ nedělá si velkou hlavu Slačáková.

Svého odchodu z Hané nelituje, naopak. „Od začátku jsem byla málo vytížená, čekala jsem větší prostor ve hře. Prakticky již v polovině uplynulé sezony má trpělivost přetekla a začala jsem vážně uvažovat o změně dresu, přičemž po skončení sezony jsem to vedení také oznámila,“ přiznala 22letá hráčka.

„Můj přestup do Zlína bylo vysvobození. Vyřízení formalit sice trvalo déle, přičemž Olomouc se mě ještě snažila přesvědčit, abych zůstala, ale vše nakonec pro mě dobře dopadlo,“ zhluboka si oddechla. „Měla jsem i další nabídky, ale protože studuji třetím rokem pedagogickou vysokou školu v Olomouci, Zlín je i vzhledem k mému bydlišti pro mě nejlepší volba,“ pochvaluje si Salčáková, jež se nové role v mladém týmu nebojí. „Nyní budu mít více zodpovědnosti.“

Také osobnost trenéra Poloze byla jedním z faktorů, který Salčákovou přiměl k přestupu do Zlína. „Jeho tréninky jsou zcela jiné, velmi pestré, Nezáživný čtrnáctidenní blok běhání byl nahrazen prací s míčem, sází se zde více na individuální přípravu, což mi vyhovuje. Navíc trenérovo nadšení pro házenou v kabině všechny zdravě pobláznilo, nyní moc toužíme udělat úspěch,“ prozradila odchovankyně uherskohradišťské házené.

Talentovaná hráčka byla v předchozích klubech využívána na postu křídla nebo rozehrávky. Trenér Poloz s ní však počítá na pravou spojku. „Je to pro mě novinka a docela se s tím peru. Náš tým ale hraje rychlou házenou, kde je prostor na mé oblíbené proskoky,“ netají se. „Předností týmu by měla být výborná kondička. Horší je to s novým stylem bránění, na který ještě moc nejsme zvyklé a musíme na něm zapracovat,“ přiznala.

Po letech strádání a bojů o záchranu nyní Zlíňanky touží po medaili. „Je to smělý cíl, dávat si ale malé, je k ničemu. Věřím, že nás play off nemine. Na Olomouc s Veselím ještě nemáme, ale o bronz bychom se mohli poprat s pražskou Slavií,“ věří Kristýna Salčáková, členka širšího kádru ženské reprezentace.