Jednou ze startujících v premiérovém ročníku bude i želechovická posádka Petr Krajča (27) - Jan Pospíšil (28), která na své replice závodního vozu Škoda 110 L poveze startovní číslo 9. „Poté, co pořadatelé v polovině června přišli s myšlenkou závodu historiků, s kolegou jsme neváhali a jako jedni z prvních se přihlásili. Jsem rád, že si můžeme splnit životní sen v podobě startu na Barumce,“ neskrývá své pocity navigátor Jan Pospíšil.

Se stavbou repliky svého vozu z roku 1971 začali před sedmi lety.

„Trvalo nám dva roky, než jsme jej dostali do formy. Od roku 2002 se účastníme českého šampionátu historiků,“ upřesnil osmadvacetiletý závodník.

V nadcházejícím závodě historiků nejde o sekundy, ale především o získání sympatie u diváků páteční supererzety a následně v osmi sobotních erzetách, kdy soutěž končí (celkem 273 km a 153 RZ). „Pevně věřím, že naši kamarádi a známí nám svými hlasy pomohou k pěknému umístění,“ přeje si navigátor.

Příprava na závod byla rovněž v želechovické dílně důkladná. „Po posledním vystoupení na Kopné jsme mimo jiné opravovali motor. Myslím, že trať řádně prověří všechny historické vozy, především nejdelší zkouška Troják,“ neskrývá respekt Jan Pospíšil.