„Přesto v soutěži může každý porazit každého, naše postupové ambice se pohybují už jen v oblasti fantazie. Jsme realisté, musel by se stát zázrak,“ povzdechl si hlavní kouč Zlína Dvořák. „Každopádně bych v odvetách již nechtěl prohrát. Jestli to ale bude stačit na první místo, nevím.“

Kondiční přípravu zahájili již před vánočními svátky, ovšem podle lodivoda aktuálně čtvrtého celku druhé ligy skupiny Jižní Morava nebyla účast valná. „Nyní po Novém roce se však trochu zvedla. Času na přípravu nemáme moc. Do začátku odvetné části nám zbývá pouze šest týdnů. Nyní pracujeme na fyzičce i s balonem. Bude potřeba týmu vtisknout herní styl a v útočné fázi doplivat signály,“ představil tréninkovou náplň mužstva.

Připravovat se budou v ryze domácím prostředí, jelikož hráči mají problémy s uvolněním ze zaměstnání. „Pracujeme v amatérských podmínkách, takže s tím musíme počítat. Navíc ani náklady na soustředění nejsou nejmenší. Zúčastníme se však turnaje ve Velké Bystřici, čeká nás rovněž přátelák s Holešovem. Do startu jarní části sehrajeme ještě asi další tři duely,“ spočítal kouč.

Zlín neplánuje zásadní změny v kádru. Dvořáka může těšit fakt, že se konečně realizoval přestup levého křídla Petra Kočího, jenž může rovněž alternovat na rozehrávce. „Naopak z pracovních důvodů jsme přišli o pivotmana Jakuba Mostýna, jenž odjel za prací do Anglie. Podobný problém máme v případě spojky Mariana Švece, který je také mimo Zlín. Když vypadne několik hráčů, je složité týmu vtisknout nějakou tvář,“ posteskl si Oldřich Dvořák.

„Během přestávky jsme museli přehodnotit cíle. Já bych každopádně nechtěl skončit až třetí,“ je maximalistou a ve věci postupu stále optimistou Oldřich Dvořák.