„Musíme si dát na soupeře pozor, protože udělal v sezoně dva v uvozovkách zázračné výsledky,“ upozornil zlínský kouč na dvě brněnská vítězství nad Kladnem.

Hladké třísetové výhry nad lídrem soutěže jsou o to pozoruhodnější, že Jihomoravané už kromě devátého Havířova nikoho jiného neporazili.

„Ať už hrálo Kladno laxně, nebo Brno výborně, nebo v tom bylo něco jiného, je to pro nás dostatečné varování, abychom nic nepodcenili,“ podotkl Macek.

Jeho svěřenci v Brně před dvěma měsíci něco podobného nepřipustili a zvítězili bez potíží třikrát 25:20. „Teď to bude těžší zápas. Přijede k nám soupeř nabuzený výhrou nad Kladnem a navíc doplněný zkušeným Divišem,“ zmínil kouč Fatry příchod bývalého slovenského reprezentanta.

Smečař se zkušenostmi z francouzské ligy a italské Serie A odehrál v nejhorším celku soutěže dva duely a patřil k jeho tahounům.

Zlínští volejbalisté jsou však v pohodě. V sobotu v Příbrami otočili nepříznivý stav 0:2 a Kocoury v přímém souboji o páté místo porazili 15:7 v tie-breaku. „Zápas se nám podařil, všichni hráči jsou v pořádku, poslední trénink vypadal také dobře, takže jsme připraveni vyhrát,“ neskrýval Macek sebevědomí.

Střetnutí začíná v hale Euronics v 17 hodin.