„Určitě je to velmi cenné vítězství, vzhledem k problémům, které nás v uplynulých dnech sužovaly. Bez nadsázky se dá říci, že uplynulý týden byl opravdu hektický. Vždyť ve čtvrtek se nás sešlo na tréninku jen šest hráček do pole, což je při naší šíři kádru velmi malé číslo,“ upozornila spojka a opora zlínského výběru Pavla Poznarová, která společně se svou reprezentační kolegyní Helenou Štěrbovou patřila k tahounkám týmu. V duelu dohromady nasázely do sítě soupeře 18 gólů.

„Dnes slavila úspěch naše větší chuť po vítězství a větší bojovnost. Dokázaly jsme si, že i v kombinované sestavě můžeme vyhrát a bojovat o nejvyšší mety,“ potěšilo Poznarovou.

Deset minut po změně stran Zlíňanky vedly až o devět gólů, ale v závěru se musely o vítězství strachovat. „Osobní obrana na mě a Helenu nás nezaskočila, už to od soupeřů čekáme a na tréninku tuto variantu pilujeme. Spíše jsme pod dojmem velkého náskoku polevily, hlavně při rychlém přechodu do útoku. Myslely jsme, že už máme vyhráno,“ přiznala úderná spojka, která se ani přes drama o výhru nebála. „Věřila jsem maximálně svému týmu!“

Po rozpačitém vstupu do nového kalendářního roku aktuálně čtvrtý celek interligy opět získává zpět na chvíli ztracené sebevědomí. „Je pravdou, že v lednu jsme byly po zbytečných ztrátách skleslejší, ale nyní je již pohoda zpět. Na druhou stranu nesmíme poslední úspěch přeceňovat a dál na sobě musíme pracovat,“ nabádá sebe i spoluhráčky.

Zda jsou Zlíňanky opravdu na nejlepší cestě do vysněného play off, ukážou až nejbližší duely příštích dnů, kdy svěřenkyně trenéra Dušana Poloze během necelých tří týdnů postupně změří síly s Partizánským, Olomoucí, Trenčínem a Pískem. „Čeká nás náročný program. Především duely s českými celky, přímými konkurenty v boji o play off, budou velmi důležité!“ zvedá varovně prst Poznarová. „V tuto chvíli cítím, že máme k postupu do závěrečných bojů o titul dobře nakročeno!“