V sobotu se bude na Hané bojovat ve sprint triatlonu o Morkovského chlapa

Morkovice – V Morkovicích se v sobotu koná 18. ročník závodu ve sprint triatlonu Morkovské chlap. Pořadatelé klub Bike Triatlon Morkovice, Sokol Morkovice a město Morkovice připravili následující tratě: 200 metrů plavání, cyklistika 20 kilometrů a běh 5 kilometrů. Vypsáno je pět kategorií pro muže, tři kategorie pro ženy a také kategorie pro juniory a juniorky. Start závodu je v 9 hodin na na koupališti v Morkovicích. Prezentace končí v 8.30 hodin. Startovné je 300 Kč. Očekává se účast kolem 300 vyznavačů triatlonu.

,,Plavat se bude v morkovickém koupališti. Cyklistika se pojede na okruhu směrem na Slížany, Troubky a Litenčice. Závěrečný běh se poběží po asfaltové komunikaci z Morkovic do Počenic a zpět," představil trať jeden z pořadatelů Pavel Mich, jehož závod je zároveň druhým podnikem ze čtyřdílné série Morkovice Tour 2016.

Loni se Morkovského chlapa zúčastnilo 207 triatletů. Mezi muži zvítězil časem 55:28 Jiří Klíma z týmu CK PEMAP Přerov. Mezi ženami dominovala časem 1:03:03 Jana Žaludková, triatletka hájící barvy Cyklogatu Malenovice. 

V Sehradicích se bude hrát už 43. ročník fotbalového Memoriálu Stanislava Kužely

Sehradice – Fotbalem se budou bavit v neděli v Sehradicích na Luhačovicku, kde tamní klub pořádá již 43. ročník Memoriálu Stanislava Kužely. Turnaje se kromě domácího týmu zúčastní ještě Horní Lhota, Dolní Lhota a Slopné. Hraje se vyřazovacím systémem. Začátky semifinálových zápasů jsou ve 13.15 a 14.30 hodin. Duel o 3. místo je na programu v 16 hodin, finále má výkop v 17.30 hodin. Vítězství z posledního ročníku Kuželova memoriálu z loňského roku obhajuje tým Sehradic, který ve finále porazil Horní Lhotu 2:0. Třetí skončila Dolní Lhota, jenž v utkání o bronzovou příčku pokořila po penaltovém roztřelu Slopné. 

V Mrlínku se bude hrát 45. ročník turnaje O pohár zemské osy

Mrlínek – Ani po skončení sezony si v Mrlínku od fotbalu neodpočinou. Tuto neděli druhý tým okresního přeboru Kroměřížska pořádá již 45. ročník mezinárodního turnaje O pohár zemské osy. Tradičního letního podniku se zúčastní šest mužstev rozdělených do dvou skupin. O prestižní trofej zabojuje tým z Přerovska Soběchleby, z kroměřížského okresu si kromě Mrlínku ještě zahrají Loukov a výběr Bystřicka tvořený hráči z klubů z okolí Bystřice pod Hostýnem. Na Hanou přijedou i slovenské kolektivy Horná Poruba a Košecké Podhradie. Turnaj začíná v 8.30 hodin zápasy ve skupinách, odpoledne mezi 14. a 17. hodinou jsou na programu souboje o konečné umístění. Finále má výkop v 16.15 hodin. Večer při taneční zábavě všem zahraje skupina Minikosovci. Vítězství z roku 2015 obhajuje mužstvo Košeckého Podhradie, které ve finále porazilo po penaltovém rozstřelu domácí TJ Mrlínek.
Klub z Mrlínku se také zúčastnil turnaje v Horné Porubě. V Považí Hanáci v semifinále porazili tým šesté slovenské ligy Košecké Podhradie 2:1 na penalty. Ve finále Mrlínek podlehl Valaské Belé 0:3. ,,V duelu s Košeckým Podhradím jsme v základní hrací době vyrovnávali Davidem Horákem až v poslední minutě střetnutí. Následný penaltový rozstřel rozhodli Dostál a Vrubel. Herně se nám povedl také souboj o první místo. Slováci však byli v koncovce produktivnější. Ve finále jsme rovněž doplatili na skutečnost, že jsme turnaj odehráli pouze se dvanácti hráči. V závěru utkání nám totiž ve velkém horku rychle ubývaly síly," konstatoval místopředseda klubu z Kroměřížska Martin Kadůrek.

V Kunovicích na Vsetínsku pořádají závod v miniduatlonu

Kunovice - V Kunovicích na Vsetínsku v sobotu pořádají 8. ročník Kunovického miniduatlonu. Start závodu složeného ze 4,5 kilometru běhu, 16 kilometrů cyklistiky a 1,5 kilometru běhu, je ve 12 hodin v prostorách místního hasičského cvičiště. Ve stejném prostředí je také cíl. Prezentace probíhá od 9. do 11. hodin. Pořadatelé vypsali čtyři kategorie mužů, dvě kategorie žen, jednu kategorii juniorů a jednu kategorii juniorek. Hodnotit se budou také jednočlenná a vícečlenná družstva a možnost zazávodit si mají rovněž štafety. Na zkrácených tratích může poměřit síly i mládež od čtyř do patnácti let. Vítězství v roce 2015 na Valašsku vybojovali Martin Hečko z kašavského Valachbajk Teamu (1:21:26) a zlínská Helena Kotopulu (Zorba Team, 1:24.20).

V sobotu se na Rusavě koná třináctikilometrový noční běh

Rusava – Seriál nočních běhů Night Trail Run 2016 pokračuje v sobotu 1. ročníkem Nočního běhu na Rusavě. Start 13 kilometrů dlouhého závodu s celkovým převýšením 532 metrů, je ve 21.30 hodin na místním koupališti. Prezentace probíhá od 17 do 20.30 hodin. Atleti mají možnost poměřit síly ve čtyřech mužských a čtyřech ženských kategoriích. Zazávodit si můžou i tandemy mix složené z jedné ženy a jednoho muže bez rozdílu věku.
,,Ihned po startu po přeběhu potoka následuje dvoukilometrový úsek po asfaltové silnici směrem na Grůň. Pak krosaře čeká stoupání až na Holý vrch. Poté závod pokračuje seběhem kolem Pardusu na Jestřabí zpět na rusavské koupaliště," popsal trať vedoucí vesměs po lesních cestách jeden z organizátorů Nočního běhu na Rusavě Vladan Daněk. Jeho tým navíc od 19 hodin ještě pořádá rodinný charitativní běh pro Davida. Ten měří jeden kilometr. Od 22 hodin se bude na Rusavě také tančit při Disco Party Radka Šidla.
Další Noční běhy Night Trail Run 2016: 3. září Vyškov, 1. října Holešov.

Autor: Lubomír Hotař