V Hostýnské padesátce se bude dražit dres Jaroslava Kulhavého

Bystřice pod Hostýnem – V sobotu se v Hostýnských horách koná pod záštitou starosty Bystřice pod Hostýnem Zdeňka Pánka 4. ročník bikemaratonu Hostýnská padesátka. Start 47 kilometrů dlouhého podniku, který má převýšení 1250 metrů, je ve 12.12 hodin na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem. Cíl bude na fotbalovém stadionu v městském parku Zahájenném. Vyhlášení výsledků bude k vidění mezi 16 a 17 hodinou. Pořadatelé očekávají účast minimálně 400 bikerů.
,,Také letošní ročník Hostýnské padesátky se pojede přes nejznámější místa tohoto kraje. Bikeři poměří síly zejména na hlavním hřebeni Hostýnských vrchů, zdolat musí i největší kopce Hostýn a Troják. Zajimavým úsekem bude určitě i jízda po zbytcích lesní železnice v Rajnochovicích," informuje jeden z organizátorů závodu Ondřej Fojtík.
Pořadatelé vypsali šest mužských, dvě ženské kategorie a jednu kategorii pro juniory. Zazávodit si mohou rovněž tandemy. Připravené jsou i krátké tratě v parku v Zahájenném pro vložené závody pro děti, jejichž patrnerem je Šťastná hvězda. Start nejmladších kategorií odrážedel je ve 10 hodin, pak následují další kategorie. ,,Pro děti jsme navíc připravili bohatý doprovodný program. Můžou se pobavit v dětském koutku, vyzkoušet si malování na obličej a podívat se od 15 hodin na představení loutkového divadla Pec nám spadla. Zdarma můžou navštívit také koupaliště," zve do Bystřice pod Hostýnem Fojtík.
Pořadatelé nezapomněli ani na charitu. ,,Jak bývá zvykem, tak i letos u nás proběhne dražba dresu cyklisty zvučného jména. Tentokrát olympijského vítěze z Londýna 2012 v cross country Jaroslava Kulhavého. Výtěžek bude věnovaný Matýskovi," prozradil ještě Ondřej Fojtík.
Vítězství z loňského 3. ročníku Hostýnské padesátky budou obhajovat Jiří Hradil z formace FORCE KCK Cykloteam Zlín. Ten bral prvenství za čas 1:40:54. Mezi ženami byla nejrychlejší Lenka Bulisová z týmu 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, jež dominovala časem 2:07:47.

I v srpnovém Běhu na 2 míle dostanou ve Zlíně všichni účastníci v cíli lívanec

Zlín – V sobotu se ve Zlíně uskuteční oblíbený Běh na 2 míle. Start osmého podniku sezony 2016 je v tradičním čase a na tradičním místě v 9 hodin před budovou Madal Bal v oblasti průmyslové zóny v Přílukách. Závod dlouhý 3,2 kilometru je rozložený do dvou rovinatých okruhů a asfaltovým podkladem. Zváni jsou muži i ženy všech věkových kategorii, poměřit běžecké síly si může samozřejmě také mládež. ,,Přestože jsou prázdniny a dovolené v plném proudu, tak věřím, že zajimavá účastnická tombola a lívanec připravený pro každého v cíli k nám znovu přiláká spoustu kvalitních, ale i rekreačních běžců," vybízí všechny zájemce k letnímu sportování jedna z pořadatelek Prineet Slouková.

Hostem Memoriálu Františka Strnada v Lipině bude Zdeněk Grygera

Lipina – Memoriál Františka Strnada v malé kopané pořádají v sobotu v Lipině. 9. ročník tohoto mezinárodního letního turnaje na valašskokloboucku si zahraje 15 – 20 mužstev. Turnaj, který zaštiťuje radní Zlínského kraje Petr Navrátil, se bude hrát v na třech hřištích v místním sportovním areálu. Začátek je v 9 hodin. Rozhodující duely jsou na programu odpoledne mezi 15. a 18. hodinou. Turnajovým hostem je bývalý fotbalový reprezentant a hráč mimo jiné Sparty Praha, Ajaxu Amsterodam, Juventusu Turín a anglického Fulhamu Zdeněk Grygera.
V Lipině nezapomněli ani na bohatý doprovodný program. ,,Během dne všem účastníkům zahraje country kapela Prakl, cimbálová muzika Vincúch a představi se i taneční skupina Tamarind. Připravené máme také ukázky silničních motocyklů, techniky policie České republiky, techniky záchranářské služby a sboru dobrovolných hasičů. Pro děti jsme nachystali skákací hrad, jízdu na koních a malování na obličej. Program zakončí od 21 hodin diskotéka a ve 22 hodin ohňostroj," zve za pořadatele na Valašsko Aleš Ptáček.

V sobotu se bude ve Zlíně hrát sedmý turnaj ATP Valašska

Zlín – V sobotu se bude ve Zlíně hrát sedmý turnaj letošního ATP Valašska tenisových amatérů nad 20 let. Předposlední podnik letošní sezony bude probíhat na šesti antukových kurtech v areálu zlínského tenisového klubu na Vršavě. ,,Prezentovat se může maximálně osmdvacet hráčů a proto je nutné raději se přihlásit včas," upozorňuje hlavní organizátor celého valašského ATP Jan Nahodil. První zápasy budou v krajském městě k vidění v 9 hodin. Semifinálové duely a finálové utkání jsou na programu mezi 16. a 18. hodinou.
Předchozích šest turnajů se konalo v Brumově. Ovšem i na antuce ve Zlíně se odehraje spousta zajimavých a dramatických soubojů. Čelo série je totiž po šesti turnajích vyrovnané. Na první příčce je se 151 body Radek Hořák z Brumova. Druhý valašskokloboucký Jan Kostka má 131 bodů. Třetí je Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří, 116 bodů). Stejný počet bodů má na čtvrtém místě také zlínský Martin Marušák.

Lubomír Hotař