V sobotu se koná premiérový ročník Běhu Napajedelskou bránou

Napajedla – Sokol Napajedla a město Napajedla v sobotu pořádají 1. ročník Běhu Napajedelskou bránou. Start hlavního závodu na 5 mil je v okolí kina a sokolovny v 16.45 hodin. Tam je i cíl. Prezentace končí v 16.15 hodin. V Napajedlech nachystali také bohatý doprovodný program. Připravené jsou ještě dětské běhy, rodinný běh i nesoutěžní běh pro širokou veřejnost. Závod se poběži na okruhu na Kapli a cyklostezce okolo Moravy.

Valašskokarpatská cyklotour pokračuje Polanským duatlonkem

Valašská Polanka – Šestým dílem letošní Valašskokarpatské cyklotour bude v sobotu oblíbený Polanský duatlonek. Podnik složený z běhu a závodu na horských kolech odstartuje na fotbalovém hřišti ve Valašské Polance ve 12.15 hodin. První na trať vyběhnou a vyjedou junioři a juniorky. Po nich si postupně zazávodí všechny seniorské kategorie. A to muži do 39 let, do 49 let a nad 50 let, ženy do 39 let a nad 40 let. Už do 10.30 hodin mají ve Valašské Polance svoje závodu dětské kategorie. Prezentace pro hlavní závod končí ve 12 hodin, pro děti v 10 hodin.

V Koměříži pořádají již 31. ročník nohejbalového Lojza Cupu

Kroměříž – Již 31. ročník nohejbalového turnaje trojic Lojza Cup bude k vidění v sobotu v Kroměříži. Hrát se bude na antukových kurtech klubu Bajda na kroměřížském kouipališti. Turnaje se začátkem v 8.30 hodin se zúčastní maximálně 16 kolektivů. Prezentace končí v 8 hodin. Startovné na družstvo je 300 kč. Za každý tým ale může nastoupit pouze jeden hráč krajského přeboru. Loni si Lojza Cup zahrálo 14 týmů. Z vítězství se radoval domácí celek Bajdy, který v sestavě Vít Dvořák, Lukáš Němec, Jindřich Procházka ve finále porazil družstvo Honzovi parchanti (Martin Bosák, Daniel Halma, Jan Látal).

V Chřibech se v neděli pojede bikerový Salašský drtikol

Salaš – V neděli si dají v Chřibech dostaveníčko vyznavači horských kol, kde CK Salaš a obec Salaš organizují 1. ročník závodu Salašský drtikol. Na uherskohradišťsku jsou připravené dvě tratě. Hlavní měří 50 kilometrů, která vede ze Salaše směrem na Velehrad a zpět, má převýšení 1800 metrů. Kratší trať je dlouhá 25 kilometrů a bikery na ni čeká převýšení 900 metrů. Vypsáno je pět kategorií pro muže, dvě pro ženy a jedna pro juniory. Hromadný start závodu v podhůří Chřibů je v areálu hřiště v obci Salaš ve 12 hodin. Na stejném místě je také cíl. Prezentace probíhá mezi 9. a 11. hodinou. Už v 10.30 hodin si můžou zazávodit dětské kategorie. V novém závodu se očekává účast 250 bikerů.

Lubomír Hotař