Hlučanky proti celkům z východu Čech zakončí polovinu základní části extraligy

Hluk – Koncem týdne zakončí první polovinu základní části extraligy stolní tenistky KST BOKA Hluk.. Slovácký tým se na domácích stolech v pátek od 18 hodin utká s Hradcem Králové a v sobotu v 15 hodin vyzve klub SK Dobré. Oba zápasy se odehrají ve Sportovní hale v Boršické ulici. ,,Čekají nás další těžké souboje. Snad do nich nastoupíme v nejsilnější sestavě. Tedy s Běloruskou Nikitchankou a uzdravenými Slezákovou a Vybíralovou," doufá trenérka domácího celku Andrea Botková, která věří, že její kolektiv bude favoritům vzdorovat. ,,Už v pátek bychom mohly proti nebezpečnému družstvu SK Dobré vybojovat remízu. Letos posilněné Východočešky totiž zatím zaostávají za svými ambicemi. Na startu sezony myslely na zisk některé z medailí, ale zatím jsou v tabulce až osmé. Přesto bude složité proti sestavě Zdena Blašková, Rozínková, Dagmar Blašková a Štefcová uspět. Naplno proto musí bodovat Alina Nikitchanka a minimálně další dva body musí získat zbylé členku naší sestavy," uvědomuje si, že už v prvním duelu nečeká celek ze Slovácka jednoduchá práce Botková. Navíc v lepší formě je Hradec Králové. Družstvo okolo Ukrajinky Olesji Stachové, třinácté hráčky českého žebříčku Karolíny Mynářově a Terezy Kozáková má kvalitu. ,,Povedený začátek sobotního střetnutí by nás psychicky posílil. V této partii bychom mohly naplno bodovat přes hostující trojku Kozákovou. Povést by se nám mohla i čtyřhra," vzhlíží s nadějí na dobrý výsledek i ve druhém souboji Andrea Botková.

V Memoriálu Miroslava Košatky si zahrají extraligoví nohejbalisté

Otrokovice – NO Sokol Prštné pořádá v sobotu od 9 hodin v Městské sportovní hale v Otrokovicích na Baťově mezinárodní nohejbalový turnaj trojic, který je 8. ročníkem Memoriálu Miroslava Košatky. Nejkvalitněji obsazeného turnaje v roce ve zlínském okrese se zúčastní kolem třiceti družstev od krajského přeboru až po extraligu. Do Otrokovic zavítají také slovenské týmy z Bratislavy, Trnavy, Kysuc a Vinodolu. Na třech kurtech se bude nejprve bojovat v základních skupinách, z každé skupiny dva nejlepší kolektivy postoupí do vyřazovacích soubojů. Rozhodující zápasy o umístění na předních příčkách jsou na programu mezi 15. a 17. hodinou. ,,Propozice jsou nastavené tak, aby se v jednotlivých týmech setkali hráči čtyř nejvyšších soutěží od krajského přeboru po extraligu. V praxi to znamená, že za jedno družstvo nemůže nastoupit například trojka poskládaná pouze z extraligových borců. Tím se otevírá šance pro outsidery a zároveň pro překvapivé výsledky," vysvětlil kritéria hlavní organizátor turnaje Radek Košatka. Ten proto láká na zajímavou sportovní podívanou. ,,Z velkých nohejbalových jmen se v Otrokovicích představí extraligový finalista z Čakovic Ondřej Pachman. Elitní českou soutěž budou ještě reprezentovat Martin Müller z Modřic, nebo vsetínští Michal Plachý s Janem Pavelkou. Své umění budou předvádět rovněž juniorský mistr republiky v singlu Tomáš Andris z Valašského Meziříčí a další mladík prostějovský talent Jakub Ftačník," zve do Otrokovic Radek Košatka.

V sobotu se v Přílukách koná tradiční Mikulášský běh

Zlín – Již 29. ročník Mikulášského běhu pořádají v sobotu ve Zlíně. Start desetikilometrového závodu rozloženého do tří rovinatých okruhů, který bude probíhat ve zlínské městské části Příluky, je na tamním fotbalovém hřišti v 10 hodin. Na stejném místě je také cíl. Po skončení hlavního závodu jsou připravené ještě dětské běhy. Prezentace probíhá od 8.45 hodin d 9.45 hodin. Pořadatelé v podniku, jenž je zařazený do termínové listiny vytrvalců České republiky a který se poběží na asfaltové rovinaté trati, vypsali kategorie pro muže, ženy, veterány, veteránky, juniory, juniorky, dorostence a dorostenky. Populárního prosincového závodu se může zúčastnit i mládež a poměřit síly s kvalitními atlety můžou rovněž vyznavači amatérského běhu. ,,Závod se koná v příjemnějším prostředí, než bývaly v minulosti kopce na Burešově," vybízí k aktivnímu sportování jeden z organizátorů Jiří Prokop. Loňský Mikulášský běh ve Zlíně vyhrál časem 31:58 Tomáš Steiner z AK Drnovice. V ženách byla nejrychlejší Jana Žaludková z klubu BS Slopné, jež vybojovala první příčku v čase 40:18.

Zlínský seriál běhů na 2 míle má před sebou poslední letošní závod

Zlín – Poslední závod z celoroční série Běh na 2 míle se koná v sobotu v Přílukách. Start dvanáctého podniku letošní sezony je na tradičním místě v oblasti průmyslové zóny před budovou Madal Bal v 10 hodin. 3,2 kilometru dlouhý závod, který se poběží po asfaltové silnici, je rozložený do dvou rovinatých okruhů. Zváni jsou muži i ženy všech věkových kategorií. Poměřit síly může i mládež a na zkrácených tratích si můžou zazávodit děti. ,,Jako vždy jsme připravili zajímavý doprovodný program a každý účastník bude v cíli odměněný teplým lívancem. Všechno zakončí závodnická tombola," zve na start co nejvíc zájemců jedna z pořadatelek Prineet Slouková. Ta zároveň ujišťuje, že běhu v Přílukách se nemusí nikdo obávat. ,,Na startu se sice objeví někteří špičkoví atleti a atletky. V příjemném prostředí a hlavně v přátelské atmosféře si k nám však chodí zasportovat amatérští běžci různého věku. V průběhu roku se u nás objevila spousta nadšenců ještě žákovského věku, ale i několik běžců a běžkyň starších ročníků. Například otrokovičtí veteráni 80letý Vladislav Knébl a dvaasedmdesátiletý Pavel Kupec, nebo i 69letá Anežka Janečková ze Zlína stále dosahují na výborné časy," upozorňuje Slouková. Letos se doposud do zlínského běhu na 2 míle do hlavního závodu aktivně zapojilo 299 atletů. Z toho si zazávodilo 182 mužů a 117 žen. V dětských kategoriích poměřilo síly 36 kluků a 28 holek. Po jedenácti podnicích je na tom v mužích nejlíp Aleš Ličman z Ekol Teamu Brno, který nasbíral 1344 bodů. Ženám jednoznačně kraluje se ziskem 810 bodů Anežka Janečková z AK Zlín.

V Nedašově pořádají 8. ročník Mikulášského turnaje ve stolním tenise

Nedašov – 8. ročník Mikulášského turnaje ve stolním tenise pořádají v sobotu v Nedašově. V místním kulturním domě se bude na čtyřech stolech hrát dvouhra. První zápasy tradičního předvánočního podniku na Valašsku začnou ve 13 hodin. Rozhodující souboje o celkové prvenství budou k vidění mezi 16. a 18. hodinou. Očekává se účast kolem třicítky hráčů a hráček. Vítězství v roce 2015 v mužích vybojoval Filip Řehák, který ve finále porazil Patrika Procházku. Turnaj žen vyhrála Anežka Fojtíková. Stříbrnou příčku obsadila Monika Řeháková, třetí skončila Monika Mikušková.

V Holešově se bude hrát mezinárodní turnaj v malé kopané žen

Holešov – Klub DFK Holešov v neděli pořádá 9. ročník halového Mikulášského turnaje v malé kopané žen. Mezinárodního podniku se kromě domácího družstva zúčastní ještě celky Březnice, Březůvek, Valašských Klobouk, Baťova a polský tým Goczalkowice Zdroj. Začátek turnaje, který bude probíhat v holešovské sportovní hale ve Smetanových sadech, je v 9 hodin. Jeho konec je naplánovaný na 17 hodinu. Hrát se bude systémem každý s každým. Turnaj má i charitativní smysl a bude rovněž věnovaný zdravotně postiženým dětem ze Vsetínska. Prvenství z roku 2015 obhajuje slovenská družstvo ze Šaly.

Futsalisté UTB Zlín přivítají lídra druhé ligy z Jeseníku

Zlín – V neděli se bude v krajské městě hrát další druholigové futsalové utkání. Klub UTB Zlín ve sportovní hale Euronics přivítá družstvo Jeseníku. Zápas má výkop v 19 hodin. ,,Hosté jsou v posledních týdnech ve výborné formě. V minulých kolech postupně porazili Nasan Brno, další brněnský celek Atraps, dále pak Vyškov, Žabinské Vlky, béčko Hodonína a remizovali s kolektivem VŠB Ostrava. Proto po zásluze vedou tabulku," upozorňuje zlínský sekretář Pavel Krajča. Jeho tým se však celku ze severu Moravy nebojí. ,,Jeseník jsme na začátku sezony v jeho hale porazili v osmifinále národního poháru. A přestože mají Severomoravané silný mladý kádr, dají se i v souboji o druholigové body překonat," věří v dobrý výsledek Krajča. Ten zná i recept. ,,Naše síla je v bojovnosti a v rychlém přechodu do útoku. Pozorní však musíme být v obraně a nutné je, aby nás podržel gólman. O tom, kdo na brankářském postu nastoupí se ovšem rozhodne až před začátkem zápasu. Zranění totiž sužují Martina Mikela i Michala Nevřalu. Chytat proto pravděpodobně bude Roman Vitásek," prozradil těsně před výkopem zajímavé futsalové partie ve Zlíně domácí sekretář Krajča.

Lubomír Hotař