V Luhačovicích se bude i na Štědrý den běhat

Luhačovice – Již 28. ročník silničního Štědrovečerního běhu pořádají v sobotu v Luhačovicích. Ten se koná v místní Zahradní čtvrti, kde je start i cíl tohoto tradičního Vánočního podniku. Pořadatelé vypsali kategorie pro muže, ženy, veterány, veteránky, juniory, juniorky a také pro děti. Ti nejmladší si to podle věku rozdají na tratích od 300 metrů a 600 metrů. Senioři, seniorky, junioři a juniorky poběží 2 kilometry dlouhý hlavní závod. Jeho startovní výstřel je naplánovaný na 13 hodinu. Loni se v Luhačovicích ve všech kategoriích představilo 150 běžců. Vítězství vybojovali reprezentanti domácího klubu OB Luhačovice Michal Hubáček (5:28) a Barbara Vavrysová (7:08). Traťový rekord drží už z roku 2006 rovněž člen luhačovického klubu orientačních běžců Dalibor Slovák. Ten se před deseti lety blýskl časem 5:16.

Ve Štěpánském běhu ve Zlíně očekávají hojnou účast. V Pozlovicích připravili svařák a zabijačkové speciality

Region - Hned dva krosové závody se uskuteční v pondělí v našem regionu. Přímo ve Zlíně se na druhý svátek vánoční koná už 27. ročník Štěpánského běhu. Start desetikilometrového podniku je v 10 hodin na fotbalovém hřišti v Přílukách. Pořadatelé vypsali kategorie pro muže, ženy, dorostence, juniory i veterány. Obhájci loňského měření sil jsou mezi muži Tomáš Blaha z AK Asics Kroměříž. Ten zlínský závod ovládl v čase 32:16. Mezi ženami byla nejlepší Alena Juřicová z Vítkovic, které v cíli naměřili čas 39:02. ,,Zájem o naše závody pořád stoupá, proto očekávám, že se letos na startu objeví kolem 200 běžců. Loni se našeho podniku zúčastnilo 213 krosařů. Zazávodit si totiž u nás může kdokoliv. Ti nejlepší budou při vyhlašování výsledků finančně odměněni. Navíc jsme na zkrácených tratích připravili také dětské závody," vybízí k vánočnímu sportování ředitel Štěpánského krosu ve Zlíně Jiří Prokop.

Štěpánský běh organizují také v Pozlovicích. 14. ročník tohoto setkání na Luhačovicku bude letos zároveň poosmé také Memoriálem Dana Veselky. Závod odstartují v 10.15 hodin u pozlovické hasičské zbrojnice žákovské a mládežnické kategorie. Hlavní závod uslyší startovní výstřel tamtéž v 10.55 hodin. Cíl je na stejném místě. Trať dlouhá 3300 metrů vede z Pozlovic do Podhradí a zpět. Loni v Pozlovicích vyhráli Michal Hubáček z OB Luhačovice (11:16) a Barbara Vavrysová, jež dominovala v čase rovných čtrnáct minut. ,,Pro všechny účastníky máme nachystaný čaj, svařák ovar, zabijačkovou polévku a další speciality hospody U Krajčů. Navíc pro sportu chtivé na Štěpánský běh plynule navazuje dvanáctikilometrový Štěpánský pochod Luhačovickým Zálesím. Jeho trať vede z Pozlovic směrem do Podhradí Sirčeny, Starý Světlov, Řetechov s cílem opět v Pozlovicích," láká za pořadatele do Pozlovic Miroslav Bětík.

Ve Štítné nad Vláří pořádají 40. ročním turnaje ve stolním tenise

Štítná nad Vláří – TJ Štítná nad Vláří pořádá v pondělí již 40. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise, který bude zároveň také 4. ročníkem Memoriálu Aloise Slámy. Hrát se bude na čtyřech stolech v tělocvičně místní základní školy. Začátek nejstaršího stolně tenisového turnaje na Valašsku je v 8.30 hodin. Pořadatelé vypsali soutěž ve dvouhře i čtyřhře. Finálová zápas v deblu se odehraje kolem 12 hodin, finále singlu se na programu mezi 12. a 13. hodinou. Tradičního sportovního podniku na konci roku se ve Štítné nad Vláří zúčastní zhruba 30 hráčů z Moravy a možná také i ze Slovenska. Vítězství ve dvouhře loni vybojoval domácí reprezentant Per Trčka, který ve finále porazil ve třech setech Roberta Macků z SK Slavičín. Čtyřhru ovládli Petr Trčka s Petrem Fojtíkem (Štítná nad Vláří). Ti v zápase o první příčku udolali v pěti sadách další domácí pár Petr Šuráň, Jiří Šuráň.

Stolní tenisté ve Zlíně zvou do herny na Podvesné na Deskový turnaj

Zlín – KST Zlín pořádá v pondělí vánoční Deskový turnaj ve stolním tenise. Začátek oblíbeného Štěpánského podniku, který se bude hrát bez topspinových úderů, je v herně na Podvesné ve 14 hodin. Hrací systém bude přizpůsobený podle počtu účastníků. Pořadatelé očekávají, že se v turnaji představí zhruba třicítka stolních tenistů. Turnaj vyvrcholí rozhodujícími semifinálovými duely a finálovým zápasem mezi 16. a 18. hodinou. Vítězství z roku 2015 obhajuje Tomáš Smýkal, který ve finále porazil ve třech setech Tomáše Koldase.

Ve středu se bude v Holešově hrát Vánoční florbalový turnaj

Holešov – Klub FbC Slow Shoes Holešov pořádá ve středu 28. prosince exhibiční Vánoční florbalový turnaj mužů. Ten bude probíhat v holešovské sportovní hale ve Smetanových sadech. Hrací systém bude upravený podle počtu účastníků. Turnaj začíná v 8 hodin a rozhodujícími zápasy vyvrcholí kolem 18 hodiny. Vítězství z roku 2015 obhajuje družstvo Křídel bufetů, které loni na Hané nastoupilo v sestavě mimo jiné i se superligovými otrokovickými tahouny Jaromírem Malinou, Martinem Nagym, Michalem Nagym a Lukášem Volkem. Stříbrnou příčku obsadil Laso Team, třetí skončil Beach Boys.

V Otrokovicích změří síly dvacet nohejbalových družstev

Otrokovice – V Otrokovicích se ve středu 28. prosince uskuteční Vánoční nohejbalový turnaj trojic, který proběhne v Městské sportovní hale na Štěrkovišti. Prezentováno je zhruba 20 družstev. První výměny budou k vidění a první smeče zaduní v 9 hodin. Nejprve se bude hrát skupinovým systémem, nejlepší kolektivy si to odpoledne rozdají ve vyřazovacích zápasech o co nejlepší umístění. Rozhodující souboje jsou na programu mezi 14. a 16. hodinou.

Lubomír Hotař