Na včerejší tiskové konferenci ve Zlíně však mimo sportovní stránku představili organizátoři i jednu novou událost, která piloty naladí na vítěznou notu. Ve středu 26. srpna se poprvé v Baťově městě u Samohýla uskuteční oficiální party posádek. Inspirací byly akce při zahraničních rallye.

Od pátku už se bude naostro soutěžit. Ve startovní listině figuruje šest jezdců z TOP 10 letošního seriálu mistrovství Evropy. Jsou jimi Kajetan Kajetanowicz (1.), Craig Breen (2.), Alexey Lukyanuk (3.), Robert Consani (4.), Jaromír Tarabus (8.) a Dominykas Butvilas (9.). Z českých jezdců se vedle Tarabuse a Kopeckého řadí k aspirantům na přední příčky loňský vítěz Barumky Václav Pech, Tomáš Kostka, Roman Odložilík či Pavel Valoušek. Celkem v evropském šampionátu pojede 90 soutěžících.

Na 45. ročník Barum Czech Rally Zlín jsou už závodníci pořádně natěšení. „Pro domácího jezdce je to vyvrcholení celé sezony. Barumka je nejlepší soutěží v Evropě, co se týče trati a atmosféry," neskrýval otrokovický Pavel Valoušek, aktuálně třetí muž českého i slovenského mistrovství.

Soutěž přitom letos doprovodí i jedna kampaň. Jan Regner, zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín, představil projekt „Jedu na dřeň". Jejím cílem je zvýšit počet dárců kostní dřeně v České republice, kterých je méně než jedno procento obyvatel. Návštěvníci rallye se budou moct zapsat do registru přímo v srdci soutěže. „Na Barumku dorazí každý rok desetitisíce fanoušků a já věřím, že všem bije srdce jak pro rallye, tak i pro dobrou věc," pronesl Regner.