Velké oznámení původně chtěli nechat na polovinu úterní tiskové konference. Před sebou tak i měli nachystané jmenovky – Jan Regner, zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín, a Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín. Už po chvíli však jmenovky otočili na nové označení. „Změna je spíše kosmetická. Táta stále zůstane na pozici předsedy organizačního výboru, který vše schvaluje,“ poukázal Regner mladší na velení početného organizačního štábu, které trvá dlouhé týdny a měsíce před zahájením samotného závodu.

Jak tedy Jan Regner vnímá svoji pozici ředitele Barum Czech Rally Zlín? „Teď možná budu mít o něco méně času, v tom je jedna ze zásadnějších změn,“ culí se.

Erik Cais jako nejmladší závodník v historii mohl ovládnout Barum Rally Zlín. Rodákovi z Fryštáku však nebylo přáno.
Podívejte se: Slzy a vztek. Tato chyba stála Caise životní triumf

„Práce barumky není pouze na samotném řediteli, ale velkém množství lidí okolo něj, především se jedná o týmovou práci. Osobně tak spíše hodně budu přicházet do styku se zahraničními pracovníky, činovníky nebo jezdci,“ přiblížil některé z nových povinností.

Předání rodinného žezla známého mezinárodního závodu rozhodně nepřišlo ze dne na den, trvalo už nějaký čas. „Přibližně pět let,“ rozesmál se Regner mladší.

Pak ale okamžitě zvážněl a vysvětlil, proč se do sledované pozice dostal až v těchto dnech. „Když za vámi někdo dojde, tak všichni chtějí mluvit s ředitelem. Měl jsem mnohem radši, když jsem působil v roli zástupce, navíc bylo i více času na samotnou práci okolo samotného závodu,“ popsal 43letý Jan Regner.

Ke konci na postu ředitele Barum Czech Rally Zlín promluvil i Regner starší, který u závodu působí úctyhodných 45 let! „Naše cesta na výsluní nebyla lehká, ale barumka měla štěstí, že kolem ní stála a stojí po všechna léta skvělá parta spolupracovníků, kterým děkuji za nezištnou pomoc a úsilí. Velké poděkování patří společnosti Barum s.r.o., která je generálním partnerem rally od prvního ročníku, což neuvěřitelná délka,“ nemůže si Miloslav Regner vynachválit spolupráci.

Andreas Mikkelsen (vpravo) na podiu 50. Barum Rally
Mikkelsen: Cais by na sebe měl být pyšný

Barumka se letos koná od 26. do 28. srpna. V rámci Evropského šampionátu se novým promotérem stala společnost WRC Promoter GmbH. I vzhledem k této změně se po pátečním shakedownu bude v sobotu netradičně konat pouze šest rychlostních zkoušek na třech úsecích. „Důvodem této změny jsou přímé přenosy, celý časový harmonogram jsme museli přizpůsobit požadavkům promotéra. Mezi starty jednotlivých erzet musí být přibližně hodina, aby se nepřekrývaly,“ poodkryl Miloslav Regner.

V neděli jsou na programu už tradiční 3 zkoušky. „51. ročník celkem měří 623 km, obsahuje 13 RZ na sedmi úsecích v celkové délce 202 km,“ dodal bývalý ředitel.