Závod se koná na dvou tratích. Hromadný start prvního závodu bude u Hasičské zbrojnice v Brumově-Bylnici v 11 hodin. První trať s cílem na Holém vrchu je dlouhá 6 kilometrů a má převýšení 504 metrů. Druhý se pojede na základě brumovských výsledků v časových odstupech Gundersenovou metodou. Ten startuje u Ranče U 7 kulí v Nedašově v 12.30 hodin. Druhý závod měří 6,8 kilometru a má převýšení 417 metrů. Pojede se po asfaltové cestě na Cigán a potom terénem přes nejvyšší bod trasy Průklesy (835 m.n.m.) do cíle na Holý vrch.

Prezence v restauraci Pod hradem na náměstí v Brumově-Bylnici začíná v 9.30 hodin a bude probíhat do10.45 hodin. Startovné je 200 Kč.

Vypsány jsou dvě hlavní kategorie, pro muže a pro ženy. Bikeři umístění v obou kategoriích na prvním až třetím místě obdrží poháry a diplomy. Závod je veřejný a zúčastnit se ho můžou všichni zájemci.

Prvenství z loňského roku mezi muži obhajuje Pavel Ovesný z Valašských Klobouk, který závod vyhrál v čase 48:40. Mezi ženami zvítězila rovněž bikerka z Valašských Klobouk Silvie Zvonková. Ta dosáhla času 1:06:51. Lubomír Hotař