„Je to peklo, nebe nebo horská dráha? Sobotní den byl neuvěřitelný! Byla to nejlepší etapa, kterou jsem kdy jel!“ rozplýval se v cíli poslední sobotní zkoušky Cais, jenž byl rovněž nadšený fanoušky v okolí tratě. „Viděl jsme více ohňostrojů než během Nového roku, bylo to malé Monte Carlo. Díky všem neuvěřitelným fanouškům, nemám slov. Velké díky mému otci, doufám, že dnes bude na mě hrdý,“ zatlačil slzu talentovaný pilot Ford Fiesta R5 MkII.

Rally z vrtulníku
VIDEO: Exkluzivní pohled na barumku z ptačí perspektivy

I on ale moc dobře ví, jak náročná na něj čeká v neděli, druhá etapa. Na třech úsecích se dvěma průjezdy bude odrážet ataky velezkušených soutěžáků. V čele s osminásobným vítězem Barumky a podle všeho po roce opět novým českým šampionem Jana Kopeckého.

„Chci využít své zkušenosti pro tento druh podmínek. Nechci riskovat. Musíte řídit trochu bláznivě a trochu riskovat, abyste dosáhli nejlepšího času,“ smekl před výkonem mladého soupeře Erika Caise Kopecký. „Ale před dvaceti lety bych udělal to samé. Zítra ještě dlouhý den a pokusíme se do toho jít naplno. Určitě se pokusíme o prvenství,“ slíbil svým fanouškům.

Jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín otevřela v pátek večer městská rychlostní zkouška, kterou ovládl obhájce prvenství Jan Kopecký.
Obhájce Kopecký ovládl městskou rychlostní zkoušku Barumky

S relativně větším odstupem je bude sledovat a čekat na zaváhání Nor Andreas Mikkelsen, jenž aktuálně ztrácí na nejlepší dvojici čtvrt minuty. „Dnes to bylo v pohodě. Tato, sobotní fáze byla opravdu těžká. Těžko předvídat, co se bude dít zítra. Bude to velmi obtížné,“ očekává druhý muž seriálu ME.

Pořadí po 9 RZ Barum Rally
1. Cais Erik / Žáková J. (Ford Fiesta R5 MkII) 1:13:41.0
2. Kopecký Jan / Hloušek Jan (Škoda Fabia Rally2 Evo) + 2.1
3. Mikkelsen A. / Andersson Jonas (Nor., Škoda Fabia Rally2 Evo) + 16.6
4. Pech Václav / Uhel Petr (Ford Focus WRC) + 30.5
5. Wagner Simon / Winter Gerald (Škoda Fabia Rally2 Evo) + 54.6
6. Mareš Filip / Bucha Radovan (Škoda Fabia Rally2 Evo) + 1:02.9
7. Herczig Norbert / Ferencz Ramón (Maď., Škoda Fabia Rally2 Evo) + 1:05.3
8. Marczyk Miko / Gospodarczyk S. (Pol., Škoda Fabia Rally2 Evo) + 1:30.9
9. Llarena Efrén / Fernandez Sara (Šp., Škoda Fabia Rally2 Evo) + 2:04.5
10. Devine Callum / Fulton James (Ir., Ford Fiesta R5 MkII) + 2:19.3
11. Jakeš Miroslav / Machů Petr (Škoda Fabia R5) + 2:48.0