,,Letošní ročník byl nejkvalitnějším v historii. Zejména semifinálové duely a finálový zápas byly zajímavé a měly velmi dobrou úroveň. Přínosem byl také start mladého týmu Black§White. Rovněž mě těší, že se do hlediště našla cestu spousta diváků, lize přálo počasí a vyhnuly se jí zranění. Vyzdvihnout musím i dvojici rozhodčích Petra Křenka staršího a Jiřího Málka, kteří odpískali většinu rozhodujících soubojů,“ hodnotí soutěž hlavní organizátor zimní fryštacké ligy Tomáš Rudolf.

Prvenství vybojoval celek Kocoviny. ,,Chtěli jsme ovládnout základní část soutěže a potom uspět i ve vyřazovacích soubojích. To se nám až na jedno malé zaváhání na začátku sezony podařilo,“ nezastíral jeden ze strůjců triumfu Kocoviny Pavel Petráš.

Jeho mužstvo předvádělo velmi kvalitní kombinační fotbal. ,,Byli jsme pevní a důslední v obraně a prosazovali jsme se i v ofenzívě. Hlavně v útoku se nám letos mimořádně dařilo, když jsme stříleli hodně branek,“ pochvaloval si Petráš, který za největší tahouny vítězů vybral spolehlivého brankáře Martina Mikela, tvořivého obránce s dobrou rozehrávkou Lukáše Skaličku a kanonýrka Luďka Lošťáka.

  ,,Také my jsme měli vysoké ambice. Chtěli jsme samozřejmě obhájit titul z loňského roku. V soutěži jsme se sice pozvolna rozehrávali, ovšem v rozhodujících zápasech už jsme podávali dobré výkony. Měli jsme jistou defenzívu, dařila se nám rozehrávka a v útoku jsme se prosazovali technickým pojetím,“ hodnotil druhou příčku Poskládaných forvard Matěj Velev.

Ten za hlavní opory vybral gólmana Jakuba Špačka a beky Pavla Elšíka s Petrem Novákem. ,,Špaček se letos hodně zlepšil a jeho spolehlivé výkony v bráně nám pomohly k dobrým výsledkům. Elšík uměl číst i tvořit hru a stabilní pilíř defenzívy Petr Novák vnesl do našich řad potřebnou tvrdost. Na zisku stříbrné pozice má však podíl celý kolektiv,“ tvrdí Velev.

Velká spokojenost panuje v Kašavě. ,,My jsme si velké cíle nekladli. S přibývajícími zápasy jsme ale začali myslet na dobré umístění. Na konci základní části jsme už doufali v postup do semifinále,“ přiznal obránce Pavel Zbranek.

 Jeho tým nakonec skončil třetí. ,,Herní styl jsme měli postavený na dobrém bránění a rychlém protiútoku. Důležité také bylo, že jsme naše mužstvo omladili. Bratři Jakub Červenka a Petr Červenka hodně oživili naši sestavu. Nejlepším střelcem týmu byl Petr Zbranek,“ užíval si se svým kolektivem letošní ročník Zimní ligy ve Fryštáku Pavel Zbranek.           

Většina hráčů z fryštacké ligy se v součastném období už zapojuje do velkého fotbalu. ,,Do budoucna toho nemáme mnoho na vylepšování. Příští sezona se ale bude hrát už na novém umělém povrchu. Ten součastný nevyhovuje již několik let. A protože se nám podařilo sehnat finanční prostředky, tak jsme s výměnou opotřebované umělé trávy začali už v polovině března. Kvůli mrazům jsme však výměnu dokončili až nedávno,“ prozradil závěrem Tomáš Rudolf.

POŘADÍ V ZIMNÍ LIZE VE FRYŠTÁKU 2017-2018:

1. Kocovina, 2. Poskládaní, 3. Kašava, 4. Benfika, 5. Lešení, 6. Fryšták B, 7. Black§Wite, 8. Lužkovice, 9. Lukov.

PŘEHLED VÍTĚZŮ ZIMNÍ LIGY V MALÉ KOPANÉ VE FRYŠTÁKU:

 1. ročník 2005/2006: Lešení

 2. ročník 2006/2007: Galaktikos

 3. ročník 2007/2008: Mikel

 4. ročník 2008/2009: Benfika

 5. ročník 2009/2010: Poskládaní

 6. ročník 2010/2011: Recal

 7. ročník 2011/2012: Poskládaní

 8. ročník 2012/2013: Kocovina

 9. ročník: 2013/2014: Poskládaní

10. ročník 2014/2015: United

11. ročník 2015/2016: Kocovina            

12. ročník 2016/2017: Poskládaní

13. ročník 2017/2018: Kocovina