„Je mi celkem jedno, jestli dám čtyři góly já nebo někdo jiný. Pokud prohrajeme, tak mě to štve pokaždé,“ přiznává Pešat.

I když Moravané v hlavním městě dvakrát vedli a vyrovnaný duel měli slušně rozehraný, v závěrečné dvacetiminutovce obdrželi čtyři branky a nakonec podruhé v sezoně padli.

„V posledních zápasech máme trochu problém s obranou a velkým množstvím nevyužitých šancí, které nejsme schopní proměnit. Právě to jsou věci, ve kterých vidím náš momentální problém,“ říká.

V týdnu otrokovičtí florbalisté pracovali na zlepšení nedostatků. V neděli proti Střešovicím chtěj hrát lépe. „Musíme se zaměřit na základní aspekty naší hry. Být tvrdí v obraně a nekompromisní střelci v útoku,“ prohlásil.

Tatran v úvodních čtyřech kolech získal šest bodů, pokud Panteři doma zvítězí, půjdou v tabulce před Střešovice. Jednoduché to ale mít znovu nebudou.

„Nemyslím si, že je Tatran silnější než loni. Naopak, v létě mu zase pár klíčových hráčů odešlo. Navíc hraje úplně jiným stylem než Bohemka. Jednoznačně ale půjde o hodně těžký zápas,“ ví Pešat.

Podle něj může hrát velkou roli domácí prostředí. Zatímco před vlastními fanoušky si to Panteři pokaždé užívají, venku jim to více drhne.

„Je to velký rozdíl,“ souhlasí otrokovická opora. „Ten domácí komfort se nedá srovnat s cestou autobusem na druhou stranu republiky,“ přidává.

„Naši fanoušci jsou a vždycky byli famózní,“ chválí publikum.

„Věřím, že zase přijdou do haly ve velkém počtu a my jim konečně ukážeme, jak umíme hrát,“ přeje si.

Úvodní duely sezony byly ze strany Kvapilova týmu poměrně neurovnané. Moravany mrzí hlavně domácí ztráty se Spartou a Hattrickem Brno.

Panteři nováčka soutěže udolali až po prodloužení, přitom brzy vedli 2:0.

„Letní příprava i zápasy před sezonou vypadaly dobře. Ted jsme ale ve fázi, kdy ladíme detaily naší hry. S tím souvisí i dosavadní výsledky,“ míní Pešat, který úplně nesouhlasí s názorem, že by se tým po minulé sezoně výrazně omladil.

„Sice nějaké změny byly, ale většinou přišli zkušení hráči, i když věkem trochu mladší, než bylo zvykem. Takže bych to určitě neviděl tak dramaticky, jak všude čtu,“ usmívá se.

„Je teprve začátek sezony a všechno se ladí tak, abychom byli dobře připravení na hlavní část,“ dodává.