Hradil 1,9 kilometru v klidné vodě bez vln zaplaval za 26:32, 90 kilometrů cyklistiky zajel v čase 2:15:25 a půlmaraton zaběhl za 1:25:27.

,,Vůbec jsem v Bělehradě neznal konkurenci. Ani jsem se jí nezabýval. Důležité rady mi však poskytl trenér Nekoranec. V hlavním městě Srbska jsem se hlavně soustředil na svůj vlastní výkon,“ přiznal Pavel Hradil.

 Hodně mi také pomohl předseda klubu Titan Trilem Zlín Daniel Tkáč, který mi půjčil časovkářské kolo. Bez jeho pomoci bych možná na takový výsledek nedosáhl,“ děkoval dále Hradil.

Ten také představil podmínky a prostředí, kde se zajímavý závod konal. Zároveň zavzpomínal na úvod triatlonového podniku v Srbsku.

 ,,Startovalo se už v 7 hodin ráno. Proto jsem vstával před 5 hodinou. A protože bylo po ránu poměrně chladno, tak jsem šel na start v péřové bundě. Voda v Savském jezeře ale měla příjemných dvaadvacet stupňů. V ní jsem se mohl ohřát. Při plavání jsem ovšem narazil na jednu nepříjemnost. Po obrátce, kdy se plavalo proti slunci, jsem narazil do označení veslařské dráhy,“ prozradil Hradil, který se neustále držel v popředí průběžného pořadí.

,,Začátek cyklistiky, která byla rozložená na uzavřené dálnici do čtyř okruhů, byl kvůli chladnu nepříjemný. Navíc tomu nepřispěl ani mokrý dres. Úvodních dvacet kilometrů jsem tak dost promrzl.  Postupně šla ale teplota nahoru a tělo se zahřálo. Problémy nám ovšem pořád dělal silný vítr. Proto se na kole nejely rychlé časy. Teprve závěrečný půlmaraton rozložený do tří kol podél řeky Sávy, se běžel v příjemném počasí,“ upozornil člen zlínského Titan Trilife Teamu.

Hradila na Balkáně potěšilo, že šel z vody z druhého místa. ,,To byla skvělá výchozí pozice před cyklistikou. Také po jízdě na kole jsem byl druhý a stříbrnou příčku jsem si díky konstantnímu tempu v běhu udržel až do cíle,“ pochvaloval si triatlonista ze Vsetína v barvách klubu ze Zlína.

Ten celý závod absolvoval bez krize. ,,V Srbsku se mi konečně podařilo v polovičním Ironmanovi prodat, co mám natrénováno. Trenér Nekoranec ale tvrdí, že v běhu jsem měl být ještě lepší,“ byl ovšem s výkonem i výsledkem spokojený Pavel Hradil, pro něhož to byl poslední pořádný letošní závod.

,,Chvíli si odpočinu a pak zahájím přípravu na další sezonu. V ní bych chtěl na tratích polovičního Ironmana pokořit hranici čtyř hodin,“ plánuje Hradil.

V Bělehradě se představili ještě další tři nositelé barev Titan Trilife Zlín. Miloš Foret (4:56:02) zvítězil v mužské kategorii 50 až 54 let. Petr Ordelt (5:06:35) bral v kategorii mužů 45 až 49 let v osobním rekordu na tratích polovičního Ironmana 5:06:35 jedenácté místo a Michal Žáček ve stejné společnosti taktéž v osobním rekordu v půlželezňáku 5:19:12 skončil sedmnáctý.