Stříbrnou pozici obsadil se ztrátou 19 sekund další zlínský vytrvalec Ondřej Dvorský, bronz bral za čas 12:20 mladý běžec Tobiáš Tlusták (Zlín), čtvrtý byl Marek Chmela z Prakšic (Valachbajk Team, 12:43), pátý skončil Baladev Sáraz (Zlín, 14:17).

,,Závod byl ovlivněný skutečností, že se ve stejný den konal v Loukách Mikulášský běh. Nepříznivé bylo také počasí. Proto se na start postavilo pouze 20 mužů,“ upozornil Libor Reich.

Nezávodil ani Andrej Višněvský, který už měl jisté prvenství v celkovém hodnocení letošního seriálu v Běhu na 2 míle ve Zlíně.

Reich toho využil a v prosincovém závodu byl suverénní.

,,Na prvním místě jsem běžel od startu až do cíle. Jenom na obrátce v Lužkovicích jsem si zkontroloval náskok před Ondřejem Dvorským a Tobiášem Tlustákem,“ prozradil zlínský vytrvalec, který ale na zlepšení osobního rekordu na přílucké dvoumílové trase nemyslel.

,,Celá trať byla pod sněhem, navíc jsem se po závodu v Přílukách hned přesunul do Louk a tam jsem startoval v pětikilometrovém Mikulášském běhu. Tomu také odpovídal výsledný čas v Přílukách,“ vysvětluje Libor Reich.

Ten se šel ještě večer vyklusat 6 kilometrů pro Adventní běhání, kde je podmínkou 30 minut trvání aktivity, což ve dvoumílovém závodu v Přílukách, ani pětikilometrovém v Loukách nesplnil.

V Přílukách v třístupňovém mrazu závodily také ženy. Prvenství mezi nimi slavila dvaačtyřicetiletá Jana Dušková z Prahy (Sri Chinmoy Marathon Team, 15:18), druhá do cíle doběhla se ztrátou 37 sekund Iveta Macek (Easy Fitness Zlín, 15:55), třetí místo obsadila v čase 15:55 Abhejali Bernardová z pořádajícího domácího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín.

V zajímavém měření sil, v němž byl rozhodující poměr věku a výsledného času, mezi muži jednoznačně dominoval 44letý zlínský matador Libor Reich (Mattoni FreeRun Zlín, 11:50), mezi ženami byla nejlepší 76letá Anežka Janečková (AK Zlín, 20:12).

V chladném prosincovém počasí si v Přílukách na 800metrové trati zazávodily také děti.

Závod kluků vyhrál 11letý Antonín Tlusták ze Zlína (4:22), závod holek ovládla Valerie Müllerová (Valachbajk Team, 4:01).

V průběhu závodu se teplota pohybovala kolem -3 °C. Ani to však neodradilo několik sportovních nadšenců. Na start posledního letošního zlínského dvoumílového běhu se postavilo 20 mužů, 11 žen, na 800metrové trati si zazávodili 2 kluci a 2 holky.