„Jindřichův Hradec jsme si nepřáli. Hodně bude záležet na tom, jak se domluvíme s Prostějovem na půjčení Krakoviče a Dokoupila. Zatím probíhají jednání. S nimi v sestavě máme určitě větší šanci na postup. Já ale doufám, že výhodou pro nás bude i to, že začínáme na soupeřově palubovce. Venku totiž hrajeme uvolněněji. Pokud by se nám podařilo alespoň jednou zvítězit, byl bych spokojen,“ poodhalil plány Tomáš Pětivlas.

Soudě dle posledních zápasů se ale jeho družina nemá čeho obávat. Základní část zakončil Zlín vítězstvím nad osmým Sokolem pražský a první Plzní. „V prvním duelu se nám dařila především střelba za tři body,“ pochvaloval si Pětivlas, jenž byl přesvědčen, že obě mužstva před závěrečnými boji záměrně šetřila klíčové hráče.

„Kalkulovala s postavením v tabulce. Pražský tým chtěl skončit osmý a narazit právě na západočeský celek, který loni vyřadil,“ připomněl zlínský trenér.

„Plzeň si první místo zajistila již v sobotu, takže proti nám šetřili rozehrávače Hrubého. Navíc když pivot Thomas dal několik košů a částečně stáhl náš náskok, raději ho hostující lodivod posadil zpět na lavečku,“ podotkl Pětivlas, jenž do sestavy rovněž zařadil juniora Žlotíře.

ZLÍN – SOKOL PRAŽSKÝ 84:71 (54:40)

Body Zlína: Chwaszcz 18, Prachař 15, Klimek 13, Dokoupil 13, Benda 8, Pospíšil 6, Melichárek 4, Němec 3, Žlotíř 3, Krakovič 2.

ZLÍN – LOKOMOTIVA PLZEŇ 79:51 (33:23)

Body Zlína: Prachař 13, Nehoda 10, Melichárek 9, Krakovič 9, Dokoupil 8, Němec a Benda po 8, Pospíšil 6, Chwaszcz 4, Klimek 2, Žlotíř 2.